Մասիսում դանակահարության զոհ է դարձել 25-ամյա երիտասարդ 09/04/2017   10:27  |  Քրեական խրոնիկոն
Այս գիշեր արտակարգ դեպք է գրանցվել «Կոնտինենտալ» ռեստորանային համալիրի բակում, որն ավարտվել է սպանությամբ։
Ռեստորանի բակում վիճաբանել են մի խումբ մարդիկ, որի ժամանակ դանակահարվել է երկու անձ՝ Նուբարաշենի բնակիչներ, 25-ամյա Ստեփան Մինասյանը եւ 45-ամյա Եղիշե Հայրապետյանը, ու տեղափոխվել բժշկական կենտրոն։
«Փաստինֆո»-ն հիվանդանոցից տեղեկացավ, որ Ս.Մինասյանը, առանց գիտակցության գալու, գիշերը մահացել է։ Դանակի հարվածը դիպել էր նրա կրծքավանդակի առաջնային պատին՝ պատճառելով կյանքի հետ անհամատեղելի վնասվածք։
Վիճաբանության մյուս կողմում, ով ենթադրաբար դանակահարել է տուժածներին, 21-ամյա երիտասարդ է, նա ևս տեղափոխվել է բժշկական կենտրոն՝ «ձախ ուսագոտու փակ հյուսվածքների սալջարդ, ալկոհոլային թունավորում» ախտորոշմամբ:

25-летний парень стал жертвой поножовщины в армянском Масисе 09/04/2017 10:53 | Криминальная хроника
Произошедшая минувшей ночью во дворе ресторанного комплекса “Континенталь” в городе Масис Араратской области Армении поножовщина закончилась убийством.
Во время ссоры во дворе ресторана ножевые ранения получили жители ереванского района Нубарашен - 25-летний Степан Минасян и 45-летний Егише Айрапетян. Оба были госпитализированы в больницу.
Как сообщили “ФактИнфо” в больнице, С. Минасян, который получил ранение грудной клетки, скончался ночью, не приходя в сознание.
Ранение двоим мужчинам, предположительно, нанес 21-летний юноша. Он также был доставлен в медцентр с диагнозом “ушиб левого плеча, алкогольное отравление”.