Անելու ենք հնարավորը, որպեսզի ուսուցիչը Հայաստանում լինի մաքսիմալ պաշտպանված և գնահատված պետության կողմից. ՀՀ Վարչապետ 09/01/2017 10:59 | ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել՝ Գիտելիքի օրվա առթիվ:
Վարչապետի ուղերձում մասնավորապես ասվում է.
Սիրելի՛ դպրոցականներ, ուսանողներ, ծնողներ ու ուսուցիչներ,
Սրտանց շնորհավորում եմ ձեզ Գիտելիքի օրվա կապակցությամբ:
Կանաչ ճանապարհ եմ մաղթում նոր ուսումնական տարում առաջին դասարան եկած մեր երեխաներին և այն երիտասարդներին, ովքեր ընդունվել են բարձրագույն ուսումնական հաստատություններ: Ձեզ շատ հետաքրքիր իրադարձություններով լի ու կարևոր տարիներ են սպասում: Փորձեք հնարավորինս արդյունավետ օգտագործել այդ ժամանակը:
Այս օրվա գլխավոր հերոսներն են նաև ուսուցիչները, քանի որ նրանք չափազանց մեծ դերակատարություն ունեն մեր երեխաների կրթման և դաստիարակման գործում: Ուսուցիչներից է կախված, թե ինչ գիտելիքներ է ստանալու երեխան, բարոյական ինչ սկզբունքներով է առաջնորդվելու մեծ կյանքում, որքանով է մրցունակ ու ակտուալ լինելու ժամանակակից աշխարհում, ինչպես է դրսևորվելու հասարակության մեջ ու ինչպես է վերաբերվելու իր երկրին:
Բոլորս ենք ժամանակին աշակերտ եղել ու բոլորս էլ հիշում ենք մեր սիրելի ուսուցիչներին, որոնց մինչ օրս շատ շնորհակալ ենք այն ամենի համար, ինչ նրանք տվել են մեզ:
Ուզում եմ իմ անսահման հարգանքն ու երախտագիտությունը հայտնել ուսուցիչներին իրենց աշխատանքի համար՝ մաղթելով նրանց քաջառողջություն, համբերություն, լավատեսություն ու երջանկություն:
Ուզում եմ նաև, որ վստահ լինեք, որ մենք անելու ենք հնարավորը, որպեսզի ուսուցիչը Հայաստանում լինի մաքսիմալ պաշտպանված և գնահատված պետության կողմից՝ գիտակցելով, որ ինչ էլ անենք, պարտք ենք ունենալու ձեր հանդեպ: Մի՛շտ:

Премьер Армении – учащимся: “Попробуйте максимально эффективно использовать это время” 09/01/2017   12:09  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Карен Карапетян 1 сентября направил школьникам, студентам, родителям и преподавателям поздравительное послание по случаю Дня знаний и письменности. Текст поздравления размещен на сайте армянского правительства.
Премьер пожелал  зеленой дороги в новом учебном году первоклассникам и молодым людям, которые поступили в высшие учебные заведения.
"Впереди вас ждут важные и наполненные интересными событиями годы. Попробуйте максимально эффективно использовать это время", - отметил Карен Карапетян.
По его словам, главными виновниками Дня знаний также являются педагоги, поскольку они играют исключительно важную роль в деле воспитания и образования детей.
"Именно от учителей зависит, какие знания получат дети, какими моральными принципами они будут руководствоваться во взрослой жизни, насколько конкурентоспособными и востребованными будут в современном мире, как проявят себя в обществе и как будут относиться к своей стране. Мы все в свое время были учениками, и мы все помним наших любимых учителей, которым по сей день благодарны за всё, что они нам дали", - подчеркнул премьер-министр Армении.
Он также выразил безграничное уважение и благодарность учителям за их труд, пожелав им здоровья, терпения, оптимизма и счастья.
"Хотелось бы также, чтобы вы были уверены в том, что мы сделаем всё возможное, чтобы педагоги в Армении были максимально защищены и оценены государством. Мы в долгу перед вами. Всегда!"- подчеркнул премьер.