Քրեական հեղինակությունը կալանավորվեց 08/28/2017   16:11  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում քննվող քրեական գործով մեղադրանք է առաջադրվել Վանաձորում քրեական հեղինակություն համարվող Արթուր Ավետիսյանին՝ ապօրինի զենք և ռազմամթերք ձեռք բերելու, պահելու համար։ Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
Ա.Ավետիսյանի մոտ անձնական խուզարկությամբ հայտնաբերվել են «Մակարով» տեսակի ИР 7172 գործարանային համարի ատրճանակ և 8 հատ 9 մմ տրամաչափի ակոսափող հրազենի փամփուշտներ:
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 235-րդ հոդվածի 1-ին մասով, որով նախաքննությունն իրականացավում է ՀՀ ՔԿ Լոռու մարզային քննչական վարչությունում:
Ձեռք բերված բավարար ապացույցների հիման վրա՝ 36-ամյա Ավետիսյանին մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 235-րդ հոդվածի 1-ին մասով, նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է կիրառվել կալանավորումը:
Քննություն է տարվում՝ պարզելու հրազենի ձեռք բերման աղբյուրը, համապատասխան օպերատիվ-որոնողական աշխատանքներ իրականացնելու վերաբերյալ հանձնարարություններ են տրվել ոստիկանությանը։
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ Վանաձորում քրեական հեղինակություն համարվող Արթուր Ավետիսյանը հայտնի է «Պոպոք» մականունով։

Криминальному авторитету в Армении предъявили обвинение в незаконном приобретении, хранении оружия и боеприпасов 08/28/2017   16:26  |  Криминальная хроника
В рамках расследуемого следственным управлением Следственного комитета РА по Лорийской области уголовного дела Артуру Аветисяну, считающемуся криминальным авторитетом в Ванадзоре, предъявлено обвинение в незаконном приобретении, хранении оружия и боеприпасов. Об этом сообщает пресс-служба СК Армении.
При личном досмотре у А. Аветисяна  были обнаружены пистолет “Макаров” с заводским номером ИР 7172 и 8 патронов к нарезному оружию калибром 9 мм.  По данному факту возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 235 Уголовного кодекса РА, предварительное следствие по которому проводит следственное  управление СК РА по Лорийской области.
"На основе добытых доказательств 36-летнему Аветисяну предъявлено обвинение по части 1 статьи 235 Уголовного кодекса РА. В отношении него избрана мера пресечения в виде заключения под стражу. Ведется расследования для установления источника приобретения огнестрельного оружия. Полиции даны поручения относительно проведения соответствующих оперативно-розыскных работ", - отмечается в сообщении.