Հայաստանի արտգործնախարարն ընդունեց Մարսելի փոխքաղաքապետին 08/28/2017 15:14 | ԼՐԱՀՈՍ
Օգոստոսի 28-ին արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունեց Մարսելի փոխքաղաքապետ Դիդյե Փարաքյանին: Այս մասին հայտնում է ԱԳՆ լրատվական ծառայությունը:
Ողջունելով հյուրին Էդվարդ Նալբանդյանը գոհունակությամբ արձանագրեց, որ տեղական ինքնակառավարման մարմինների միջև համագործակցությունը կարևոր դեր է խաղում Հայաստանի և Ֆրանսիայի միջև առանձնաշնորհյալ հարաբերությունների զարգացման գործում:
Զրույցի ընթացքում քննարկվեցին հայ-ֆրանսիական ապակենտրոնացված համագործակցությանն առնչվող մի շարք հարցեր։
Երկուստեք կարևորվեց Մարսելում ՀՀ գլխավոր հյուպատոսության արդյունավետ գործունեությունը։
Զրուցակիցներն անդրադարձան հայ-ֆրանսիական ապակենտրոնացված համաժողովների անցկացմանը՝ նշելով, որ այն լավ հարթակ է ապակենտրոնակացված համագործակցության բնագավառում ծրագրերի կյանքի կոչման և նոր նախագծերի մշակման համար։

Глава МИД Армении обсудил с вице-мэром Марселя вопросы армяно-французского децентрализованного сотрудничества 08/28/2017   17:09  |  Лента новостей
Министр иностранных дел Эдвард Налбандян 28-го августа принял вице-мэра Марселя Дидье Паракяна.
Как сообщает пресс-служба МИД Армении, приветствуя гостя, Эдвард Налбандян с удовлетворением констатировал, что сотрудничество между органами местного самоуправления играет важную роль в развитии привилегированных отношений между Арменией и Францией.
В ходе беседы стороны обсудили ряд вопросов, касающихся армяно-французского децентрализованного сотрудничества.
Обоюдно была отмечена важность эффективной деятельности Генерального консульства Республики Армения в Марселе.
Собеседники коснулись проведения армяно-французских форумов децентрализованного сотрудничества, отметив, что они являются хорошей платформой для претворения в жизнь программ в сфере децентрализованного сотрудничества и разработки новых проектов