Շփման գոտում նախորդ շաբաթներին հաստատված հարաբերական հանգիստ իրադրությունը պահպանվել է 08/26/2017   13:08  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Օգոստոսի 20-ից 26-ն ընկած ժամանակահատվածում, արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում, նախորդ շաբաթներին հաստատված հարաբերական հանգիստ իրադրությունը պահպանվել է: Այս մասին հայտնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Նշված ժամանակահատվածում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հակառակորդը խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը՝ շուրջ 160 անգամ, հայկական դիրքերի ուղղութամբ արձակելով ավելի քան 2000 կրակոց:
ՊԲ-ի առաջապահ զորամասերը այդ ընթացքում շարունակել են սահմանված կարգի համաձայն տանել մարտական հերթապահություն և տիրապետել օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը:

Минобороны Арцаха представило оперативную обстановку на линии соприкосновения за прошедшую неделю 08/26/2017   16:31  |  Карабахский конфликт
Установившаяся в минувшие недели на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил относительно спокойная обстановка сохранялась и в период с 20-го по 26 августа, сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах((Нагорно-Карабахская Республика).
В указанный период азербайджанские ВС нарушили режим прекращения огня порядка 160 раз. Противник произвел в сторону армянских позиций более 2000 выстрелов.
"Передовые подразделения Армии обороны в соответствии с установленным порядком продолжали нести боевое дежурство и контролировать оперативно-тактическую ситуацию", - отмечается в сообщении.