Արգելոցում ծխացող օջախների թիվը նվազում է 08/25/2017 10:15 | Արտակարգ պատահարներ
ՀՀ Արարատի մարզում գտնվող «Խոսրովի անտառ» պետական արգելոց ՊՈԱԿ-ի տարածքում հետմարման աշխատանքները շարունակվում են:
Օգոստոսի 24-ին հետմարման աշխատանքներին մասնակցել է 90 փրկարար ծառայող, անտառտնտեսության 40 և ոստիկանության Արարատի բաժնից 5 աշխատակից:
Հետախուզության է ենթարկվել 600 հա մակերեսով տարածք, որտեղ հայտնաբերվել է 86 ծխացող օջախ, որը նախորդ օրվա համեմատ գրեթե կրկնակի քիչ է: Բոլոր օջախները մարվել են:
Հետմարման աշխատանքների ընթացքում ևս արգելոցում շուրջօրյա հերթապահություն է սահմանված:
Օգոստոսի 25-ի վաղ առավոտյան հետմարման աշխատանքները վերսկսվել են: Արգելոցում ծխացող օջախների հետհանգեցման աշխատանքներում ներգրավված է 81 փրկարար ծառայող և անտառտնտեսության 29 աշխատակից:

В Хосровском заповеднике в Армении продолжаются работы по устранению последствий пожара 08/25/2017   12:44  |  Чрезвычайное просшествие
На территории государственного заповедника "Хосровский лес" в Араратской области Армении продолжаются работы по устранению последствий пожара.
Как сообщает пресс-служба МЧС Armenii, 24 августа в послепожарной уборке участвовали 90 спасателей, 40 сотрудников лесных хозяйств и 5 сотрудников Араратского отдела Полиции РА.
Была исследована территория площадью 600 гектаров, где было обнаружено 86 дымящихся очагов, что вдове меньше по сравнению с предыдущим днем. Все обнаруженные очаги потушены. В заповеднике также установлено круглосуточное дежурство.
Сообщается, что сегодня утром, 25 августа, работы по устранению последствий пожара вновь возобновлены. В работах принимают участие 81 спасатель и 29 сотрудников лесных хозяйств.