Պաշտոնական այցով Հայաստանի Հանրապետություն կժամանի Թուրքմենստանի նախագահը 08/23/2017   16:37  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հրավերով այսօր երեկոյան պաշտոնական այցով Հայաստանի Հանրապետություն կժամանի Թուրքմենստանի նախագահ Գուրբանգուլի Բերդիմուհամեդովը: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ Նախագահի պաշտոնական կայքից:
Այցի շրջանակներում նախատեսված են Թուրքմենստանի նախագահի հանդիպումները ՀՀ բարձրագույն ղեկավարության հետ:
Հանրապետության Նախագահի նստավայրում հայ-թուրքմենական բարձր մակարդակի բանակցությունների ավարտին նախատեսվում է փաստաթղթերի ստորագրման արարողություն:
Նախագահներ Սերժ Սարգսյանը և Գուրբանգուլի Բերդիմուհամեդովը ԶԼՄ-ների առջև հանդես կգան բանակցությունների արդյունքներն ամփոփող հայտարարություններով:

Президент Туркменистана посетит Армению с официальным визитом 08/23/2017 18:45 | Лента новостей
По приглашению президента Армении Сержа Саргсяна сегодня вечером с официальным визитом в Республику Армения прибудет президент Туркменистана Гурбангулы Бердымухамедов.
Как сообщает пресс-служба главы армянского государства, в рамках визита намечаются встречи президента Туркменистана с высшим руководством РА.
В резиденции президента, по завершению армяно-туркменских переговоров высокого уровня, намечается церемония подписания документов.
Президенты Серж Саргсян и Гурбангулы Бердымухамедов выступят перед СМИ с заявлениями по итогам переговоров.