Վարչապետը Global Reservers Management ընկերության գործադիր տնօրենի հետ քննարկել է աղբի վերամշակման ներդրումային ծրագրի մանրամասները 08/07/2017   14:02  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է Global Reservers Management ընկերության գործադիր տնօրեն Ռոբերտ Ուիթֆիլդին: Այս մասին հայտնում է Կառավարության լրատվական ծառայությունը:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանում աղբի վերամշակման գործարանի կառուցման ներդրումային ծրագրի իրականացման հնարավորություններն ու հետագա քայլերը:
Վարչապետը նշել է, որ թափոնների կառավարման ոլորտում կառավարությունն ունի հստակ ռազմավարություն և հետևողականորեն իրականացնելու է այն: Կարեն Կարապետյանը ողջունել է մեր երկրում աղբի վերամշակման ծրագիր իրականացնելու  ընկերության շահագրգռվածությունը և հայտնել կառավարության պատրաստակամությունը՝ ցուցաբերելու անհրաժեշտ տեխնիկական օժանդակություն:
Ռոբերտ Ուիթֆիլդը վարչապետին է ներկայացրել իր գլխավորած ընկերության գործունեությունն աղբի վերամշակման ոլորտում: Կողմերը պայմանավորվել են ծրագրի ուղղությամբ նախնական գնահատական կազմելու նպատակով առաջիկայում իրականացնել անհրաժեշտ ուսումնասիրություններ, այնուհետև դրանց հիման վրա շարժվել առաջ:
15:30 13/07/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ Կոտայքի մարզում նախատեսվում է նոր գործարան կառուցել
17:51 07/07/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԱրաբ գործարարը մտադիր է ներդրումներ կատարել Հայաստանի ճանապարհաշինության ոլորտում
09:24 21/06/2017  |  ՄամուլԱՄՆ 8 մլրդ դոլարի ներդրումը ռիսկային է ռուսական ընկերությունների համար. «Առավոտ»
17:43 17/06/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԿարեն Կարապետյան. «Հայկական Գյուղ» թաղամասի կառուցապատման ծրագիրը կարող է դառնալ Երևանի զբոսաշրջային գրավչություններից մեկը
16:45 14/06/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՆերկայացվել են էներգետիկ ոլորտի ներդրումային ծրագրերը
17:53 05/06/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԿառավարությունում քննարկվել են Արարատի և Արմավիրի մարզերի զարգացման ներդրումային նոր ծրագրերը
14:31 01/06/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՍուրեն Կարայանը վստահ է, որ կառավարությունը կկատարի 830-840 մլն դոլարի ներդրումային խոստումը
09:36 01/06/2017  |  ՄամուլՀայաստանի հիմնական տնտեսական գործընկերները նվազեցրել են իրենց ներդրումները. «Ժողովուրդ»

В правительстве Армении обсудили инвестиционную программу по строительству завода по переработке мусора 08/07/2017 15:31 | Лента новостей
Премьер-министр Армении Карен Карапетян сегодня принял исполнительного директора компании Global Reservers Management Роберта Уитфилда. Об этом сообщает пресс-служба армянского правительства.
Собеседники обсудили возможности реализации инвестиционной программы по строительству в Армении завода по переработке мусора и последующие шаги.
Премьер-министр Армении отметил, что в сфере управления отходами у правительства есть четкая стратегия, которая будет последовательно реализовываться. Карен Карапетян приветствовал заинтересованность компании в реализации в Армении программы по переработке мусора, заявив о готовности правительства оказать необходимую техническую помощь.
Роберт Уитфилд представил премьеру деятельность возглавляемой им компании в сфере переработки мусора.
Стороны договорились с целью составления предварительной оценки по программе в ближайшее время осуществить необходимые исследования,а затем на их основании двигаться вперед.