Սպանությունը տեղի է ունեցել հարևանի հոգեհացից հետո. մեկ անձ ձերբակալվել է 08/07/2017 15:41 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Տավուշի մարզային քննչական վարչության Դիլիջանի քննչական բաժնում ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ 27-ամյա երիտասարդի սպանության հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ: Մեկ անձ ձերբակալվել է: Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
2017 թվականի օգոստոսի 5-ին՝ ժամը 20:10-ին, «Դիլիջանի բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ շտապօգնության կայանից հաղորդում է ստացվել առ այն, որ որովայնի շրջանի սուր կտրող-ծակող գործիքից ստացած մարմնական վնասվածքով իրենց մոտ է տեղափոխվել Դիլիջան քաղաքի բնակիչ Արթուր Արտակի Եգանյանը` ծնված 1990թ., ով հիվանդանոցում մահացել է: Նույն օրը բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել ևս երկու տղամարդ՝ տուժածի հայրը՝ Արտակ Եգանյանը, և Հ.Գուլանյանը՝ ծնված 1978թ.։
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ Տավուշի մարզային քննչական վարչության Դիլիջանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով: Քրեական գործով ձեռնարկվել են մեծածավալ քննչական և դատավարական այլ գործողություններ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:
Արդյունքում՝ տվյալներ են ձեռք բերվել, որ 27-ամյա Ա.Եգանյանը հոր հետ միասին 2017թ. օգոստոսի 5-ին մասնակցել է հարևանի հուղարկավորությանը, ապա նաև՝ ննջեցյալի հիշատակին նվիրված հոգեհացին։ Արարողության ավարտից հետո առաջացել է վիճաբանություն, որի ժամանակ էլ 27-ամյա երիտասարդին դանակի գործադրմամբ պատճառվել է կյանքի հետ անհամատեղելի մարմնական վնասվածքը։

СК Армении сообщил подробности убийства молодого парня в Дилижане 08/07/2017 17:46 | Криминальная хроника
Дилижанским следственным отделом следственного управления Следственного комитета РА по Тавушской области предпринимаются необходимые следственные действия, направленные на установление обстоятельств убийства 27-летнего молодого человека. Один человек задержан.
Как сообщает пресс-служба СК Армении, 5-го августа из станции “Скорой помощи” медцентра "Тавуш" поступил сигнал о том, что к ним был доставлен житель города Дилижана Артур Артакович Еганян(1990 года рождения) с колото-резаными ранами в области живота, который скончался в больнице. В тот же день в медцентр были доставлены отец пострадавшего - Артак Еганян - и Г. Гуланян(1978 года рождения).
По данному факту возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 104 (Убийство) УК Армении. По уголовному делу были предприняты крупномасштабные следственные и процессуальные действия, направленные на установление обстоятельств инцидента.
"В результате были добыты данные о том, что 27-летний А. Еганян вместе с отцом 5-го августа участвовал в похоронах соседа, а затем присутствовал на поминках. После завершения траурной церемонии произошла ссора, во время которой 27-летнему молодому человеку были нанесены несовместимые с жизнью ножевые ранения. Предварительное следствие продолжается", - отмечается в сообщении.