Ռուսաստանը կուժեղացնի Իրանի հետ ռազմական համագործակցությունը ԱՄՆ նոր պատժամիջոցների պատճառով 08/05/2017   12:35  |  Միջազգային լրահոս
Ռուսաստանի փոխվարչապետ Դմիտրի Ռոգոզինը Թեհրանում Իրանի պաշտպանության նախարարի հետ կքննարկի ռուսաստանյան սպառազինության մատակարարումների հարցը: Ըստ gazeta.ru-ի, այս մասին հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին՝ հղելով ռուսաստանցի պաշտոնյայի աշխատակազմում աղբյուրին:
Ըստ նրա, Ռուսաստանն ու Իրանը նախնական պայմանավորվածություն են ձեռք բերել ուժեղացնել ռազմա-տեխնիկական և տեխնոլոգիական համագործակցությունը երկու երկրների հանդեպ ԱՄՆ-ի կողմից նոր պատժամիջոցներ մտցնելուց հետո:
Ռոգոզինը իրանյան նախագահ Հասան Ռոհանիի երդմնակալության արարողությանը գլխավորում է ռուսաստանյան պատվիրակությունը:
Ինչպես նշել է աղբյուրը, ռուսաստանյան պատվիրակությունը՝ Ռոգոզինի գլխավորությամբ, պետք է աշխատի նոր պայմանավորությունների կնքման հնարավորության վրա:
23:56 29/05/2017  |  Միջազգային լրահոսՄոլդովան հայտարարել է ռուսաստանցի հինգ դիվանագետի արտաքսման մասին
20:09 01/02/2017  |  Միջազգային լրահոսՆորվեգիայի ԱԳՆ-ն կանչել է Ռուսաստանի դեսպանին
21:41 07/01/2017  |  Միջազգային լրահոսԳերմանական հատուկ ծառայությունները կասկածում են Ռուսաստանին ԵԱՀԿ-ի վրա կիբերհարձակման մեջ
02:08 02/01/2017  |  Միջազգային լրահոսՌուսաստանում լրագրող է սպանվել
17:49 19/11/2016  |  Միջազգային լրահոսՌուսաստանը Շվեյցարիայից բացատրություն է խնդրում ինքնաթիռների մոտենալու հետ կապված
22:22 16/11/2016  |  Միջազգային լրահոսՌուսաստանցիների 34 տոկոսը կաշառք է տալիս
22:41 28/10/2016  |  Միջազգային լրահոսՌուսաստանը չընտրվեց ՄԱԿ-ի մարդու իրավունքների խորհրդի կազմում
22:54 25/10/2016  |  Միջազգային լրահոսԳրաքննության երանգները
20:09 21/09/2015  |  Միջազգային լրահոսՊետական դավաճանության համար դատապարտված Կրավցովը Շվեդիա է փոխանցել ՌԴ տիեզերական հետախուզության տվյալները

Россия усилит военное сотрудничество с Ираном из-за новых санкций США - источник 08/05/2017   13:06  |  Лента новостей
Вице-премьер России Дмитрий Рогозин в Тегеране обсудит с министром обороны Ирана поставки российских вооружений. Об этом, как передает Gazeta.ru, сообщает  РИА «Новости» со ссылкой на источник в аппарате российского чиновника.
По его словам, Россия и Иран предварительно договорились усилить военно-техническое и технологическое сотрудничество после введения США новых санкций в отношении обеих стран.
Рогозин возглавляет российскую делегацию на церемонии инаугурации иранского президента Хасана Роухани.
Как отметил источник, российская делегация во главе с Рогозиным «будет прорабатывать возможность заключения новых договоренностей».
Источник также подтвердил планы Рогозина встретиться с президентом Молдавии Игорем Додоном.
До этого российский чиновник не смог встретиться с Додоном, так как самолет с вице-премьером
11:44 28/03/2017  |  Международные новостиГлава МИД ИРИ рассказал, как Россия будет использовать иранские военные базы
09:29 20/02/2017Иран хочет создать стратегический союз с РФ на Ближнем востоке - СМИ
15:37 11/02/2017  |  Международные новостиИран может открыть России свое воздушное пространство для операций в Сирии
14:09 06/02/2017  |  Международные новостиКремль разошелся с Дональдом Трампом в оценке Ирана
18:43 13/10/2016  |  Международные новостиРоссия завершила поставку зенитных ракетных комплексов С-300 в Иран
09:15 28/09/2015  |  Международные новостиПрезидент Ирана рассказал о совместных с Россией подходах к урегулированию ситуации в Сирии
10:41 22/04/2015  |  Международные новостиОбама заявил, что США при необходимости смогут обойти российские комплексы С-300 в Иране
18:55 13/04/2015  |  Международные новостиВладимир Путин снял запрет на поставку в Иран зенитных ракетных систем С-300