Սեւանում մահացած Աշոտ Հովհաննիսյանի որդուն մեղադրանք է առաջադրվել 08/02/2017 13:43 | Քրեական խրոնիկոն
Հուլիսի 30-ին Սևանի «Միրաժ» լողափում տեղի ունեցել սպանության փաստով 36-ամյա Էդգար Հովհաննիսյանին մեղադրանք է առաջադրվել:
«Փաստինֆո»-ի թղթակիցը Քննչական կոմիտեից տեղեկացավ, որ Էդգար Հովհաննիսյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով և քննիչը միջնորդություն է ներկայացրել դատարան՝ նրա նկատմամբ խափանման միջոց կալանավորումն ընտրելու վերաբերյալ:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ նշված օրը «Միրաժ» լողափում ծեծկռտուք է տեղի ունեցել՝ մի կողմից Աշոտ Հովհաննիսյանի և նրա որդիներ՝ Էդգար ու Մամիկոն Հովհաննիսյանների, իսկ մյուս կողմից՝ Դավիթ Առաքելյանի և նրա ընկերների միջև, որից հետո Ա.Հովհաննիսյանը մահացած վիճակում տեղափոխվել է բժշկական կենտրոն։
Կողմերի միջև վիճաբանությունն ու Հովհաննիսյանի մահվան միջադեպն այսքանով չի ավարտվել, ծեծկռտուքը շարունակվել է Երևան-Սևան-Իջևան ճանապարհի բանուկ մասում՝ մահացած Հովհաննիսյանի որդին «Մերսեդես» ավտոմեքենայում գտնվող Դավիթ Առաքելյանն իջեցրել է և որսորդական հրացանից կրակոց արձակել գլխի ուղղությամբ, վերջինս էլ ստացած մարմնական վնասվածքից տեղում մահացել է։
Իսկ նախօրեին մեր հարցմանն ի պատասխան Քննչական կոմիտեից հայտնել էին, որ դատաբժշկի տրամադրած նախնական տվյալների համաձայն՝ Էդգար Հովհաննիսյանի հոր Աշոտ Հովհաննիսյանի մահը վրա է հասել սրտի կաթվածի հետևանքով:
Նշենք նաև, որ մահացած Աշոտ Հովհաննիսյանի 36-ամյա որդին ներկայացել էր վարույթն իրականացնող մարմին հանձնելով նաև հանցագործության գործիք հանդիսացող որսորդական հրացանը:

Сыну скончавшегося на одном из пляжей Севана мужчины предъявлено обвинение 08/02/2017   14:08  |  Криминальная хроника
36-летнему Эдгару Ованнисяну предъявлено обвинение в убийстве, совершенном 30-го июля на пляже “Мираж” на озере Севан.
Как сообщили корреспонденту “ФактИнфо” в Следственном комитете Армении, Эдгару Ованнисяну инкриминируют часть 1 статьи 104(Убийство). Следователь подал в суд ходатайство об избрании в отношении него меры пресечения в виде заключения под стражу.
Ранее агентство сообщило, что 30-го июля на пляже “Мираж” произошла драка между Ашотом Ованнисяном,  его сыновьями – Эдгаром и Мамиконом Ованнисянами - с одной стороны и Давидом Аракеляном и его друзьями - с другой, после чего А. Ованнисян мертвым был доставлен в медцентр.
Драка продолжилась на трассе Ереван-Севан-Иджеван. Сын скончавшегося Ашота Ованисяна преследовал Давида Аракеляна и настиг его на 62-м километре трассы Ереван-Севан-Иджеван. Он заставил мужчину выйти из машины "Мерседес" и выстрелил в него из охотничьего ружья. Аракелян получил смертельное огнестрельное ранение в голову.
Накануне в  ответ на запрос “ФактИнфо” в Следственном комитете Армении сообщили, что смерть Ашота Ованнисяна, согласно предоставленным судмедэкспертом предварительным данным, наступила от инфаркта сердца.
Напомним, сын Ашота Ованнисяна явился к осуществляющему производство органу и сдал орудие преступления - охотничье ружье.