Սպանություններ Արագածոտնի մարզում. հարուցվել է քրեական գործ 08/01/2017   15:06  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ քննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերով քննության գլխավոր վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ Արագածոտնի մարզի Շամիրամ գյուղում այսօր տեղի ունեցած շատերի կյանքի համար վտանգավոր եղանակով երկու և ավելի անձանց սպանության դեպքի առթիվ:
Նախնական տվյալներով՝ ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձը՝ անձնական անբարյացակամ հարաբերություններից դրդված, մուտք է գործել շինություն, կրակոցներ արձակել այնտեղ գտնվող մարդկանց ուղղությամբ և դիմել փախուստի: Կրակոցների հետևանքով ստացած հրազենային վնասվածքներից 3 անձ մահացել է տեղում, 1-ը` բժշկական կենտրոնում, 6 անձ՝ տարբեր մարմնական վնասվածքներով, տեղափոխվել բժշկական հաստատություններ:
Ստեղծվել է քննչական խումբ: Մասնագետների ներգրավմամբ իրականացվում է դեպքի վայրի զննություն:
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ մեծածավալ քննչական և օպերատիվ-որոնողական համատեղ գործողություններ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու, ինչպես նաև ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձին հայտնաբերելու և վարույթն իրականացնող մարմնին ներկայացնելու ուղղությամբ:Այս մասին տեղեկացանք՝ Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:

Уголовное дело возбуждено по факту стрельбы на кладбище в Армении 08/01/2017   15:25  |  Криминальная хроника
Главным управлением по расследованию особо важных дел Следственного комитета РА возбуждено уголовное дело по факту убийства двух и более лиц, совершенного сегодня в селе Шамирам Арагацотнской области способом, опасным для жизни многих людей. Об этом сообщает пресс-служба СК Армении.
По предварительным данным, предполагаемый преступник, побуждаемый личной неприязнью, ворвался в помещение, открыл стрельбу по находившимся там людям, и сбежал с места происшествия. От полученных в результате стрельбы ранений три человека погибли на месте, один – в медцентре, шесть человек  с различными телесными повреждениями были доставлены в медицинские учреждения.
"Создана следственная группа. С привлечением специалистов проводится осмотр места происшествия.Предпринимаются необходимые совместные крупномасштабные следственные и оперативно-розыскные действия, направленные на установление всех обстоятельств инцидента, а также розыск предполагаемого преступника и передачу его органу, осуществляющему производство", - отмечается в сообщении.