Հանրապետության օրվան նվիրված տոնակատարությունների հանձնաժողովը գումարել է իր առաջին նիստը 07/31/2017   15:14  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հուլիսի 31-ին տեղի է ունեցել Արցախի Հանրապետության 26-րդ տարեդարձի տոնական միջոցառումների կազմակերպման ու համակարգման հանձնաժողովի առաջին նիստը, որը վարում էր հանձնաժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը:
Արցախի Հանրապետության ԱԺ մամուլի ծառայության փոխանցմամբ՝ ընդգծելով նման կարևոր պետական միջոցառման իմաստն ու նշանակությունը՝ Աշոտ Ղուլյանը նշել է, որ հանձնաժողովի նպատակն է տոնական տրամադրություն ստեղծել հանրապետության ողջ տարածքում և համեստ ու բարձրաճաշակ միջոցառումներով արտաքին աշխարհին տեսանելի դարձնել այն ճանապարհը, որ անցել է ինքնիշխան Արցախի Հանրապետությունը 1991 թվականից ի վեր:
Սահմանված ժամկետներում Ստեփանակերտում և հանրապետության շրջաններում արդեն ձևավորվել են տեղական հանձնաժողովներ, որոնք կառավարական հանձնաժողովին են ներկայացրել նախատեսվող միջոցառումների ծրագրերը և անհրաժեշտ ծախսերի նախահաշիվները: Մինչև օգոստոսի 5-ը  կքննարկվեն ներկայացված առաջարկները և կձևավորվի տոնական միջոցառումների համալիր ծրագիրը:
Կարծիքների փոխանակությունից հետո Աշոտ Ղուլյանը համապատասխան հանձնարարականներ է տվել հանձնաժողովի անդամներին՝ միջոցառումների նախապատրաստական աշխատանքները սահմանված ժամկետներում իրականացնելու համար:Այս մասին տեղեկացանք Արցախի ԱԺ մամուլից:

В Арцахе созвано первое заседание комиссии по организации торжеств ко Дню республики 07/31/2017   15:26  |  Лента новостей
31-го июля состоялось первое заседание комиссии по организации и координации праздничных мероприятий, посвященных 26-й годовщине Республики Арцах. Об этом сообщает пресс-служба парламента Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики).
Заседание вел председатель комиссии Ашот Гулян.
Подчеркнув смысл и значимость столь важного государственного мероприятия, Ашот Гулян отметил, что цель комиссии – создать праздничное настроение во всей территории республики и благодаря скромным и красивым мероприятиям показать внешнему миру путь, пройденный суверенной Республикой Арцах с 1991 года.
В установленные сроки в Степанакерте и районах республики уже были сформированы местные комиссии, которые представили правительственной комиссии программы запланированных мероприятий и сметы необходимых расходов. До 5-го августа будут рассмотрены представленные предложения и будет сформирован комплексный план мероприятий.
После обмена мнениями Ашот Гулян дал соответствующие поручения членам комиссии  для осуществления подготовительных работ в установленные сроки.