Սևանում 2 անձի սպանության դեպքով 36-ամյա տղամարդը մեղայականով ներկայացել է Սևանի բաժին 07/31/2017   11:44  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Սևանում սպանության դեպքից ոստիկանությունը նոր տեղեկություններ է հայտնում՝ սպանվածի 36-ամյա որդին մեղայականով ներկայացել է Սևանի բաժին և ներկայացրել է իր անվամբ հաշվառված որսորդական հրացանը:
Ոստիկանության կայքէջից տեղեկանում ենք, որ Սևանա լճի լողափերից մեկում ծագած ծեծկռտուքի վերաբերյալ ահազանգը ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության օպերատիվ կառավարման կենտրոնում ստացվեց հուլիսի 30-ին, ժամը 19-ի սահմաններում: Տասնհինգ րոպե անց «Սևան» բժշկական կենտրոնից հաղորդում ստացվեց, որ իրենց մոտ է տեղափոխվել 1957 թ. ծնված Աշոտ Հովհաննիսյանի դիակը:
Ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր, Գեղարքունիքի մարզային վարչությունների և Սևանի բաժնի ծառայողների օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ պարզվել է, որ նույն օրը, ժամը 18.50-ի սահմաններում, լողափում ծեծկռտուք է տեղի ունեցել Աշոտ Հովհաննիսյանի, նրա երկու որդիների և 1989 թ. ծնված Դավիթ Առաքելյանի ու նրա ընկերների միջև, ինչից հետո Աշոտ Հովհաննիսյանը մահացած տեղափոխվել է հիվանդանոց:
Աշոտ Հովհաննիսյանի որդին՝ 1981 թ. ծնված Էդգար Հ.-ն, հետապնդել և ժամը 19.05-ի սահմաններում Երևան-Սևան-Իջևան ճանապարհի 62-րդ կմ-ում գտնվող ճանապարհի բանուկ մասում Դավիթ Առաքելյանին իջեցրել է «Մերսեդես» ավտոմեքենայից ու որսորդական հրացանով կրակել նրա վրա: Վերջինս գլխի շրջանում ստացել է մահացու հրազենային վիրավորում:
Էդգար Հ.-ն ժամը 20.05-ին մեղայականով ներկայացել է Սևանի բաժին և ներկայացրել իր անվամբ հաշվառված որսորդական հրացանը:

Двойное убийство на Севане: 36-летний мужчина явился с повинной в Полицию 07/31/2017 12:07 | Криминальная хроника
Полиция Армении сообщила новые сведения о двойном убийстве, произошедшем накануне на одном из пляжей Севана.
Как сообщает полиция Армении, около 19 часов 30 июля поступила информация о потасовке на одном из пляжей озера Севан. Через 15 минут из медцентра "Севан" пришло сообщение о том, что к ним доставлено тело Ашота Ованисяна (1957 г.р).
"Благодаря проведенным оперативно-розыскным мероприятиям было установлено, что в тот же день, около 18:50 часов, произошла драка с участием Ашота Ованисяна, двоих его сыновей и Давида Аракеляна (1989 г.р) и его друзей", - говорится в сообщении.
Сын Ашота Ованисяна - Эдгар (1981 г.р) - преследовал Давида Аракеляна и настиг его на 62-м километре трассы Ереван-Севан-Иджеван. Он заставил мужчину выйти из машины "Мерседес" и выстрелил в него из охотничьего ружья. Аракелян получил смертельное огнестрельное ранение в голову.
"Эдгар Ованисян явился с повинной в севанский отдел Полиции и сдал зарегистрированное на его имя охотничье ружье. Назначена комплексная экспертиза. Эдгар Ованисян задержан. Ведется следствие", - отмечается в сообщении.