Մարզպետի խորհրդականի կինը նրան կացնահարել է քնած ժամանակ 07/28/2017   17:56  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ քննչական կոմիտեի ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչությունում քննվող քրեական գործով ձեռնարկված անհրաժեշտ քննչական և օպերատիվ -հետախուզական համատեղ գործողությունների արդյունքում՝ Արմավիրի մարզպետի խորհրդական Մանուկ Սիմոնյանի սպանությանը առնչություն ունենալու կասկածանքով ձերբակալվել են վերջինիս կինը և որդին: Այդ մասին տեղեկացնում է Քննչական կոմիտեն:
2017 թվականի հուլիսի 23-ին Արմավիրի մարզի բնակչուհուց ոստիկանությունում հաղորդում էր ստացվել առ այն, որ 2017 թվականի հուլիսի 22-ին՝ ժամը 22։00- 23:00-ի սահմաններում, ամուսինը՝ Մանուկ Սիմոնյանը, դուրս է եկել տանից և այլևս չի վերադարձել: Կինը հայտնել էր, որ ամուսնուն տան բակից կանչել է մի տղամարդ, ինչից հետո նա դուրս է եկել տանից՝ առանց ասելու, թե ուր է գնում և այլևս չի վերադարձել:
2017 թվականի հուլիսի 25-ին՝ ժամը 23.30-ի սահմաններում, Արմավիրի մարզի Մյասնիկյան-Դալարիկ ճանապարհի 3-րդ կմ-ից դեպի աջ ընկած՝ մոտ 300 մ հեռավորությամբ գտնվող «Դալարիկի ձոր» կոչվող տարածքում, հայտնաբերվել էր 1965 թ. ծնված Մանուկ Սիմոնյանի դիակը՝ փաթաթված և կապկպված:
Դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործով ձեռնարկված մեծածավալ քննչական և օպերատիվ-որոնողական համատեղ գործողությունների արդյունքում պարզվել են դեպքի էական նշանակություն ունեցող մի շարք հանգամանքներ՝ դրդապատճառը, ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձանց շրջանակը:
Նախնական քննությամբ՝ տվյալներ են ձեռք բերվել, որ կինը պարբերաբար բռնության է ենթարկվել ամուսնու կողմից : 2017 թվականի հուլիսի 22-ին՝ առավոտյան, կնոջ և ամուսնու միջև կրկին վիճաբանություն է տեղի ունեցել, ինչից հետո ամուսինը քնել է, և կինը փայտ կոտրելու կացնով հարվածել է քնած ամուսնուն, ով ստացած վնասվածքներից մահացել է: Այնուհետև կինը զանգահարել է որդուն և տուն կանչել, ապա ՝ ամուսնու դիակը տեղափոխել և թաքցրել են Արմավիրի մարզի Դալարիկ գյուղին մոտակա ձորերում:
Ձեռք բերված բավարար ապացույցների հիման վրա՝ Մանուկ Սիմոնյանի կինը և որդին ձերբակալվել են:
Նախաքննությունը շարունակվում է, միջոցներ են ձեռնարկվում դեպքի հանգամանքների լրիվ, օբյեկտիվ և բազմակողմանի քննությունն ապահովելու ուղղությամբ:

По делу об убийстве советника губернатора Армавирской области задержаны его жена и сын 07/28/2017   18:28  |  Криминальная хроника
По подозрению в причастности к убийству советника губернатора Армавирской области Манука Симоняна задержаны его супруга и сын. Об этом сообщает Следственный комитет Армении.
Ранее СК сообщил, что 23-го июля 2017 года от жительницы Армавирской области в Полицию поступило сообщение о том, что 22-го июля 2017 года около 22:00-23:00 ее супруг – Манук Симонян – вышел из дома и до сих пор не вернулся.
Женщина заявила, что ее мужа со двора дома позвал некий мужчина, после чего он вышел из дома, не сообщив о том, куда направляется, и больше не вернулся.
25-го июля около 23:30 в местечке под названием “Ущелье Даларика”, расположенном справа от третьего километра трассы Мясникян-Даларик, на расстоянии 300 метров, было обнаружено связанное тело Манука Симоняна(1965 года рождения).
По данному факту возбуждено уголовное дело. В результате предпринятых совместно крупномасштабных следственных и оперативно-розыскных действий установлены ряд обстоятельств, имеющих существенное значение для дела, мотив преступления, круг предполагаемых преступников.
В ходе предварительного следствия добыты данные о том, что женщина периодически подвергалась насилию со стороны мужа. Утром 22-го июля 2017 года между супругами вновь вспыхнула ссора, после которой муж заснул, а жена ударила топором спящего мужа, который от полученных ранений скончался. Затем женщина позвонила сыну и позвала его домой. После этого они перевезли и спрятали тело мужа в ущелье, прилегающем к селу Даларик Армавирской области.
"На основе добытых достаточных доказательств жена и сын Манука Симоняна задержаны. Предварительное следствие продолжается. Предпринимаются меры, направленные на обеспечение полного, объективного и всестороннего расследования", - отмечается в сообщении.