Մարզպետի խորհրդականի սպանության կասկածանքով ձերբակալվել է երկու անձ 07/28/2017   11:32  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արմավիրի մարզպետի խորհրդական, 52-ամյա Մանուկ Սիմոնյանի սպանության գործի շրջանակներում ձերբակալվել են 2 անձինք: Այդ մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ Քննչական կոմիտեից:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ Քննչական կոմիտեն հաղորդագրություն էր տարածել, համաձայն, որի Մանուկ Սիմոնյանի կնոջից հաղորդում է ստացվել, այն մասին որ հուլիսի 23-ին ամուսինը դուրս է եկել տանից և այլևս չի վերադարձել: Նախնական տվյալներով՝ տան բակից Մ. Սիմոնյանին կանչել է մի տղամարդ, ինչից հետո նա դուրս է եկել տանից՝ առանց ասելու, թե ուր է գնում և այլևս չի վերադարձել:
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով, որով նախաքննությունը կատարվում է Արմավիրի մարզային քննչական վարչության վարույթում։ Նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն՝ մահվան պատճառը պարզելու նպատակով։ Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ Մ.Սիմոնյանի սպանության հանգամանքները, ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը պարզելու ուղղությամբ։
Նշենք նաև, որ ըստ լրատվամիջոցներում շրջանառվող տեղեկությունների՝ Մանուկ Սիմոնյանի սպանության կասկածանքով ձերբակալվել են նրա կինը և որդին:

Два человека задержаны по подозрению в убийстве советника губернатора Армавирской области Армении 07/28/2017   12:01  |  Криминальная хроника
Два человека задержаны в рамках уголовного дела об убийстве 52-летнего советника губернатора Армавирской области Армении Манука Симоняна.Об этом “ФактИнфо” сообщили в Следственном комитете Армении.
Ранее СК сообщил, что 23-го июля 2017 года от жительницы Армавирской области поступило сообщение о том, что 22-го июля 2017 года около 22:00-23:00 ее супруг – Манук Симонян – вышел из дома и до сих пор не вернулся.
По данному факту возбуждено уголовное дело по признакам части 1 статьи 104(Убийство) Уголовного кодекса РА.
Назначена судебно-медицинская экспертиза для выяснения причины смерти.
Отметим, что, согласно муссируемым в СМИ сведениям, по подозрению в убийстве Манука Симоняна задержаны его жена и сын.