Աշխատանքից ազատվել է Գեւորգ Գեւորգյանը 07/26/2017 10:48 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ մշակույթի նախարար Արմեն Ամիրյանի` հուլիսի 25-ի հրամանով` Գևորգ Գևորգյանն ազատվել է «Հայաստանի ազգային կինոկենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատարի պաշտոնից։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ մշակույթի նախարարությունը։
Նախարարի երկու այլ հրամաններով՝ «Հայաստանի ազգային կինոկենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար է նշանակվել Շուշանիկ Միրզախանյանն՝ ազատվելով «Փաստավավերագրական ֆիլմերի «Հայկ» կինոստուդիա» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի պաշտոնից։
«Հայկ» կինոստուդիայի տնօրենի պարտականությունները, նախարար Արմեն Ամիրյանի հրամանով, ժամանակավորապես կկատարի նույն կինոստուդիայի հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Ծովինար Սողոմոնյանը։

Министр культуры Армении произвел кадровые изменения 07/26/2017   11:07  |  Лента новостей
Геворк Геворкян освобожден от должности временно исполняющего обязанности директора ГНКО “Национальный киноцентр Армении”. Об этом сообщает пресс-служба Министерства культуры Армении.
Соответствующий указ министр культуры Армении Армен Амирян подписал накануне, 25-го июля.
Другими указами Армена Амиряна, временно исполняющим обязанности директора ГНКО “Национальный киноцентр Армении” назначена Шушаник Мирзаханян. Она освобождена с поста директора ГНКО “Киностудия документальных фильмов „Айк””.
Указом главы Минкультуры обязанности директора ГНКО “Киностудия документальных фильмов „Айк”” временно будет исполнять Цовинар Согомонян.