Քննչական կոմիտեն Արմավիրի մարզպետի խորհրդականի սպանության մասին 07/26/2017 13:08 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Արմավիրի մարզային քննչական վարչությունում ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ Արմավիրի մարզպետի խորհրդական Մանուկ Սիմոնյանի սպանության հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ։ Այս մասին տեղեկացանք՝ Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
2017 թվականի հուլիսի 23-ին Արմավիրի մարզի բնակչուհուց ոստիկանությունում հաղորդում է ստացվել առ այն, որ 2017 թվականի հուլիսի 22-ին՝ ժամը 22։00- 23:00-ի սահմաններում, ամուսինը՝ Մանուկ Սիմոնյանը, դուրս է եկել տանից և այլևս չի վերադարձել:
Նախնական տվյալներով՝ տան բակից Մ. Սիմոնյանին կանչել է մի տղամարդ, ինչից հետո նա դուրս է եկել տանից՝ առանց ասելու, թե ուր է գնում և այլևս չի վերադարձել:
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով, որով նախաքննությունը կատարվում է Արամավիրի մարզային քննչական վարչության վարույթում։ Նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն՝ մահվան պատճառը պարզելու նպատակով։ Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ Մ.Սիմոնյանի սպանության հանգամանքները, ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը պարզելու ուղղությամբ։

Уголовное дело возбуждено по факту убийства советника губернатора Армавирской области Армении - СК 07/26/2017   13:32  |  Криминальная хроника
Следственным управлением Следственного комитета РА по Армавирской области предпринимаются необходимые следственные действия, направленные на установление обстоятельств убийства советника губернатора Армавирской области Манука Симоняна.
Как сообщает пресс-служба СК Армении, 23-го июля 2017 года от жительницы Армавирской области поступило сообщение о том, что 22-го июля 2017 года около 22:00-23:00 ее супруг – Манук Симонян – вышел из дома и до сих пор не вернулся.
"По данному факту возбуждено уголовное дело по признакам части 1 статьи 104(Убийство) Уголовного кодекса РА, производство предварительного следствия по которому ведет следственное управление по Армавирской области. Назначена судебно-медицинская экспертиза для выяснения причины смерти. Предпринимаются необходимые следственные действия, направленные на установление  обстоятельств убийства М. Симоняна и личности предполагаемого преступника", - отмечается в сообщении.