ՀՀ ՊՆ-ն մատակարար ընկերություններին առաջարկում է դուստր ձեռնարկություններ հիմնել սահմանամերձ գոտում 07/26/2017   16:31  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ՊՆ մատակարարման գործընթացն առավել արդար ու թափանցիկ կերպով կազմակերպելու, մատակարարների առաջարկները նկատի առնելու և բարձրաձայնած խնդիրները լուծելու նպատակով կայացել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության նյութատեխնիկական ապահովման դեպարտամենտի աշխատակիցների հերթական հանդիպումը մատակարար ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ։
ՊՆ ՆՏԱ դեպարտամենտի պետ Կարեն Կարապետյանը և զինված ուժերի թիկունքի վարչության պետ, գնդապետ Նորայր Յոլչյանը հանդիպման մասնակիցների հետ քննարկել են սահմանամերձ համայնքներում արտադրամասեր ու ընկերությունների դուստր ձեռնարկություններ հիմնելու հեռանկարները և այն արտոնությունները, որոնք կտրամադրվեն նման նախաձեռնությունների հեղինակներին:
Թեթև արդյունաբերության ոլորտի, այդ թվում նաև զինված ուժերին զինվորական համազգեստ մատակարարող ընկերությունների ղեկավարները մի շարք խնդիրների վերաբերյալ ներկայացնելով իրենց տեսակետները, պատրաստակամություն են հայտնել առաջիկայում ներկայացնել իրենց առաջարկներն ու մտահղացումները:Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:

Минобороны Армении предлагает компаниям-поставщикам основать дочерние предприятия в приграничных общинах 07/26/2017   17:39  |  Лента новостей
Сотрудники Департамента материально-технического обеспечения Министерства обороны Армении провели очередную встречу с представителями компаний-поставщиков.
Как сообщает пресс-служба оборонного ведомства Армении, встреча состоялась с целью организации справедливого и прозрачного процесса поставок,  учета предложений поставщиков и решения озвученных проблем.
Начальник Департамента по материально-технического обеспечения Минобороны Армении Карен Карапетян и начальник Управления тыла Вооруженных сил, полковник Норайр Йолчян обсудили с участниками встречи перспективы основания в приграничных общинах  дочерних предприятий производственных цехов и компаний, а также льготы, которые будут предоставлены авторам подобных инициатив.
Руководители предприятий в сфере легкой промышленности, в том числе компаний, поставляющих Вооруженным силам военную форму одежды, высказав свои позиции относительно ряда вопросов, выразили готовность в ближайшее время представить свои предложения и идеи.
16:52 25/07/2016  |  Лента новостейДелегация ВС Армении отправится в Минск
16:52 04/03/2016  |  Лента новостейБоеспособность ВС Армении находится на высоком уровне - Минобороны
14:47 30/09/2015  |  Лента новостейНачальник ГШ ВС Армении встретился с американскими экспертами
14:20 27/08/2015  |  Информационная платформаМинобороны Армении инициирует процесс формирования Общественного совета на следующий срок