Արմավիրի մարզպետի խորհրդականի սպանության գործը կքննվի ՔԿ ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչությունում 07/26/2017   17:43  |  Քրեական խրոնիկոն
Արմավիրի մարզպետի խորհրդական Մանուկ Սիմոնյանի սպանության գործը ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի հանձնարարությամբ կքննվի ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչությունում:
«Փաստինֆո»-ի թղթակիցն այդ մասին տեղեկացավ ՀՀ քննչական կոմիտեից:
Ավելի վաղ Քննչական կոմիտեն տեղեկացրել էր, որ Մանուկ Սիմոնյանի կնոջից հաղորդում է ստացվել, այն մասին որ հուլիսի 23-ին ամուսինը դուրս է եկել տանից և այլևս չի վերադարձել: Նախնական տվյալներով՝ տան բակից Մ. Սիմոնյանին կանչել է մի տղամարդ, ինչից հետո նա դուրս է եկել տանից՝ առանց ասելու, թե ուր է գնում և այլևս չի վերադարձել:
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով, որով նախաքննությունը կատարվում է Արմավիրի մարզային քննչական վարչության վարույթում։ Նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն՝ մահվան պատճառը պարզելու նպատակով։ Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ Մ.Սիմոնյանի սպանության հանգամանքները, ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը պարզելու ուղղությամբ։

Делом об убийстве советника губернатора Армавирской области займется Главное управление по расследованию особо важных дел СК Армении 07/26/2017   18:14  |  Криминальная хроника
Приказом председателя Следственного комитета Армении расследованием дела об убийстве советника губернатора Армавирской области Армении Манука Симоняна займется Главное управление по расследованию особо важных дел. Об этом корреспонденту “ФактИнфо” сообщили в Следственном комитете Армении.
Ранее СК сообщил, что 23-го июля 2017 года от жительницы Армавирской области поступило сообщение о том, что 22-го июля 2017 года около 22:00-23:00 ее супруг – Манук Симонян – вышел из дома и до сих пор не вернулся.
По данному факту возбуждено уголовное дело по признакам части 1 статьи 104(Убийство) Уголовного кодекса РА. Назначена судебно-медицинская экспертиза для выяснения причины смерти. Предпринимаются необходимые следственные действия, направленные на установление  обстоятельств убийства М. Симоняна и личности предполагаемого преступника.