Սյունիքում 9-ամյա աղջկան վրաերթի ենթարկելու համար մեղադրանք է առաջադրվել վարորդին 07/25/2017 13:24 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Սյունիքի մարզային քննչական վարչությունում քննվող քրեական գործով 9-ամյա աղջիկ երեխային վրաերթի ենթարկելու համար մեղադրանք է առաջադրվել ավտոմեքենայի վարորդին: Այս մասին տեղեկացնում է Քննչական կոմիտեն։
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ 2017թ. հուլիսի 21-ին՝ ժամը 22:10-ի սահմաններում, «Lexus GX470» մակնիշի ավտոմեքենան, Երևան-Մեղրի Մ-2 ավտոմայրուղու 307-րդ կմ հատվածում խախտելով ճանապարհային երթևեկության կանոնները, ճանապարհի երթևեկելի գոտում՝ համընթաց աջ ուղեմասում, վրաերթի է ենթարկել 2008թ. ծնված, Կապան քաղաքի բնակչուհուն, որի արդյունքում ստացած մարմնական վնասվածքներից երեխան մահացել է, իսկ վարորդը՝ ճանապարհատրանսպորտային պատահարի վայրից դիմել փախուստի:
Դեպքի առթիվ Սյունիքի մարզային քննչական վարչությունում՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 2-րդ մասի և 244-րդ հոդվածի հատկանիշներով հարուցված քրեական գործով ձեռնարկված քննչական և օպերատիվ-որոնողական գործողությունների արդյունքում պարզվել են դեպքի էական նշանակություն ունեցող մի շարք հանգամանքներ, մեքենայի վարորդի ինքնությունը, ով հանդիսանում է 1991թ. ծնված երիտասարդ:
Ձեռք բերված բավարար ապացույցների հիման վրա՝ «Lexus GX470» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդին մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 2-րդ մասի և 244-րդ հոդվածի հատկանիշներով: Նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը: Այս մասին տեղեկացանք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:

Водителю "Лексуса" предъявлено обвинение по делу о смертельном наезде на 9-летнего ребенка в Сюнике - СК Армении 07/25/2017   13:53  |  Криминальная хроника
Водителю автомобиля марки «Lexus GX470» предъявлено обвинение в рамках расследуемого следственным управлением Следственного комитета РА по Сюникской области  уголовного дела по факту наезда на девятилетнюю девочку в городе Капане. Об этом сообщается на сайте Следственного комитета Армении.
Ранее СК сообщил, что 21-го июля примерно в 22:10 на 307-м километре автотрассы Ереван-Мегри автомобиль марки "Lexus GX470", нарушив правила дорожного движения, на проезжей части дороги совершил наезд на жительницу города Капана(2008 года рождения), в результате чего ребенок от полученных травм скончался, а водитель – сбежал с места ДТП.
По данному факту следственным управлением Следственного комитета РА по Сюникской области возбуждено уголовное дело по признакам части 2 статьи 242 и статьи 244 Уголовного кодекса РА. В результате предпринятых по уголовному делу следственных и оперативно-розыскных действий были установлены ряд имеющих существенное значение для  дела обстоятельств и личность водителя автомашины: им оказался молодой человек, 1991 года рождения.
"На основе добытых достаточных доказательств водителю автомобиля марки «Lexus GX470» предъявлено обвинение по признакам части 2 статьи 242(Нарушение правил дорожного движения и эксплуатации транспортных средств,повлекшее по неосторожности смерть человека) и статьи 244(Оставление места дорожно-транспортного происшествия) Уголовного кодекса РА. В отношении него избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.Предварительное следствие продолжается",- отмечается в сообщении.