ՀՀ ՔԿ նախագահ Աղվան Հովսեփյանը մասնակցել է Վարդենիսի քննչական բաժնի նոր վարչական շենքի բացման արարողությանը 07/24/2017 15:05 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ՔԿ նախագահ Աղվան Հովսեփյանը Վարդենիսում մասնակցել է ՀՀ քննչական կոմիտեի Գեղարքունիքի մարզային քննչական վարչության Վարդենիսի քննչական բաժնի նոր վարչական շենքի բացման արարողությանը։ Շենքի բացմանը ներկա է գտնվել նաև Գեղարքունիքի մարզպետ Կարեն Բոթոյանը: ՀՀ ՔԿ նախագահը շրջել է շենքում, ծանոթացել նոր աշխատանքային պայմաններին։
Վարդենիսի քննչական բաժնի շենքային պայմանները բարելավելու համար անհատույց օգտագործման իրավունքով ՀՀ ՔԿ դեպարտամենտին հատկացվել է 211.7 քմ շենքային և 0.18 հա հողամասային տարածք (Վարդենիս քաղաքի նախկին մանրէաբանական լաբորատորիայի շենքը): Այն ամբողջությամբ վերանորոգվել է, որի համար նախատեսվել և ծախսվել է 18.372.513 դրամ։
Քննչական բաժինը կահավորվել է, ապահովվել ժամանակակից տեխնիկայով, ինտերնետ կապով և համակարգչային ներքին ցանցով: Տարածքն ունի 10 աշխատասենյակ, այդ թվում՝ անչափահասների հարցաքննության համար նախատեսված սենյակ՝ համապատասխան կահավորմամբ:
Աշխատանքային պարտականությունները բարեխղճորեն կատարելու համար ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի հրամանով ՀՀ ՔԿ Գեղարքունիքի մարզային քննչական վարչության Վարդենիսի քննչական բաժնի պետ Գեղամ Մարգարյանը պարգևատրվել է «Անբասիր ծառայության համար» 4-րդ աստիճանի մեդալով, երկու քննիչ դրամական խրախուսմամբ՝ մեկ ամսվա աշխատավարձի չափով։
Ծանուցում. Քննչական կոմիտեն շարունակում է հետևողական քայլեր ձեռնարկել՝ տարածքային ստորաբաժանումների աշխատանքային պայմանները բարելավելու ուղղությամբ, որը հնարավորություն է տալիս ավելի արդյունավետ կազմակերպել քննչական գործողությունների իրականացումը:
2014 թվականի հոկտեմբերից առ այսօր հիմնանորոգվել են Սյունիքի, Կոտայքի, Արագածոտնի, Վայոց Ձորի մարզային քննչական վարչությունների, Արարատի մարզային քննչական վարչության Մասիսի քննչական բաժնի, Երևան քաղաքի քննչական վարչության, Արաբկիր և Շենգավիթ վարչական շրջանների քննչական բաժինների շենքերը:
Վերանորոգման փուլում են գտնվում Տավուշի, Արարատի մարզային քննչական վարչությունների, Շիրակի մարզային քննչական վարչության Արթիկի քննչական բաժնի,Լոռու մարզի քննչական վարչության Ստեփանավանի քննչական բաժնի, Գեղարքունիքի մարզային քննչական վարչության Մարտունու քննչական բաժնի, Տավուշի մարզային քննչական վարչության Նոյեմբերյանի քննչական բաժնի, ԵՔՔՎ Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի քննչական բաժնի շենքերը։ Այս մասին տեղեկացնում է ՝ Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքը:

Глава СК Армении принял участие в церемонии открытия нового здания варденисского следственного отдела 07/24/2017   15:14  |  Лента новостей
Председатель Следственного комитета РА Агван Овсепян принял участие в церемонии открытия нового административного здания варденисского следственного отдела следственного управления Следственного комитета Армении по Гегаркуникской области. На открытии здания присутствовал также губернатор Гегаркуникской области.
Как сообщает пресс-служба СК Армении, Агван Овсепян обошел здание, ознакомился с новыми рабочими условиями.
Для улучшения офисных условий в здании варденисского следственного отдела Департаменту СК РА в безвозмездное пользование было передано помещение площадью 211.7 кв.м.(здание бывшей бактериологической лаборатории города Вардениса) и земельный участок площадью 0.18 га.
Здание полностью отремонтировано. На его ремонт было предусмотрено и потрачено 18.372.513 драмов.
Здание следственного отдела обставлено мебелью, оснащено современной техникой, обеспечено доступом в Интернет и локальной компьютерной сетью. Помещение насчитывает 10 кабинетов, в том числе предусмотренную для допроса несовершеннолетних комнату с соответствующей мебелью.
Как сообщает ведомство, за добросовестное исполнение служебных обязанностей приказом председателя Следственного комитета Армении начальник варденисского следственного отдела следственного управления Следственного комитета Армении по Гегаркуникской области Гегам Маргарян награжден медалью “За безупречную службу” четвертой степени. Еще двое следователей премированы в размере месячного оклада.
В сообщении также отмечается, что Следственный комитет РА продолжает предпринимать последовательные шаги, направленные на улучшение рабочих условий территориальных подразделений, которое позволит повысить эффективность организации проведения следственных действий.
"С октября 2014 года по сей день отремонтированы здания следственных управлений по Сюникской, Котайкской, Арагацотнской, Вайоцдзорской областям, масисского следственного отдела следственного управления по Араратской области, следственного управления по Еревану, следственных отделов по административным районам Арабкир и Шенгавит. Продолжается ремонт зданий следственных управлений по Тавушской, Араратской областям, артикского следственного отдела следственного управления по Ширакской области, степанаванского следственного отдела следственного управления по Лорийской области, мартунинского следственного отдела следственного управления по Гегаркуникской области, ноемберянского следственного отдела следственного управления по Тавушской области и следственного отдела по административному району Малатия-Себастия следственного управления по Еревану", - сообщили в СК.