Հայաստանում Լեհաստանի դեսպանը պարգևատրվեց ԱԳՆ պատվո մեդալով 07/24/2017 17:40 | ԼՐԱՀՈՍ
Հուլիսի 24-ին արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունեց Հայաստանում Լեհաստանի դեսպան Եժի Նովակովսկուն՝ դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ:
Նախարար Նալբանդյանը կարևորեց դեսպան Նովակովսկու անձնական ներդրումը տարբեր ոլորտներում հայ-լեհական հարաբերությունների զարգացման գործում և ի նշանավորումն նրա արժեքավոր ավանդի՝ Եժի Նովակովսկուն պարգևատրեց ԱԳՆ պատվո մեդալով։
Դեսպան Նովակովսկին շնորհակալություն հայտնեց իր գործունեության բարձր գնահատանքի և իր առաքելության ընթացքում Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարության կողմից ցուցաբերված շարունակական աջակցության համար։

Эдвард Налбандян наградил посла Польши Почетной медалью МИД Армении 07/24/2017 17:52 | Лента новостей
Министр иностранных дел Эдвард Налбандян 24-го июля принял посла Польши в Армении Ежи Новаковски в связи с окончанием его дипломатической миссии.
Как сообщает пресс-служба МИД Армении, министр Налбандян подчеркнул важность личного вклада посла Новаковски в развитие армяно-польских отношений в разных сферах и, в ознаменование его значимого вклада, наградил Ежи Новаковски Медалью почета МИД.
Посол Новаковски поблагодарил за высокую оценку его деятельности и за постоянную поддержку, оказанную со стороны министерства иностранных дел Армении в ходе его миссии.