Երկրաշարժ Ադրբեջանի Շիրվան քաղաքից 39 կմ հարավ-արևմուտք 07/20/2017   13:53  |  Արտակարգ պատահարներ
Սույն թվականի հուլիսի 20-ին, տեղական ժամանակով ժամը 10:22-ին (Գրինվիչի ժամանակով` 06:22-ին) ՀՀ ԱԻՆ Սեյսմիկ պաշտպանության ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել է հարավային լայնության 39.800 և արևմտյան երկայնության 48.500աշխարհագրական կոորդինատներով (Ադրբեջանի Շիրվան քաղաքից 39 կմ հարավ-արևմուտք), օջախի 20 կմ խորությամբ, 4.2 մագնիտուդով երկրաշարժ: Ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունը էպիկենտրոնում կազմել է 5-6 բալ:
Երկրաշարժը զգացվել է ԼՂՀ տարածքում՝ Հադրութ քաղաքում 2-3 բալ ուժգնությամբ:
14:48 12/06/2017  |  Արտակարգ պատահարներԱդրբեջանում հրաբուխ է ժայթքել
11:56 02/06/2017  |  Արտակարգ պատահարներԵրկրաշարժ Ադրբեջանում՝ 5-6 բալ ուժգնությամբ. Երկրաշարժը զգացվել է նաև Ստեփանակերտում

Землетрясение в Азербайджане ощущалось и на территории Арцаха 07/20/2017 13:56 | Чрезвычайное просшествие
Землетрясение магнитудой 4.2 произошло в Азербайджане.
"Сегодня, 20 июля, в 10:22 по ереванскому времени (06:22 по Гринвичу), сейсмологической сетью «Службы сейсмической защиты» министерства по чрезвычайным ситуациям Армении было зарегистрировано землетрясение магнитудой 4.2 с эпицентром на территории Азербайджана (в 39 км к юго-западу от города Ширван)", - говорится в сообщении МЧС РА.
Гипоцентр землетрясения залегал на глубине 20 км. Сила подземных толчков в эпицентре составила 5-6 баллов.
Землетрясение силой 2-3 балла ощущалось и на территории Нагорно-Карабахской Республики, в городе Гадруте.