Վիգեն Սարգսյանն այցելել է մարտական հենակետեր 07/18/2017   11:43  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի Հանրապետության և Արցախի Հանրապետության զինված ուժերի փոխգործակցության շրջանակում հուլիսի 15-ին պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Արցախի Հանրապետություն: Այս մասին հայտնում է ՊՆ լրատվական ծառայությունը:
Այցի շրջանակում Հայաստանի պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը, Արցախի պաշտպանության նախարարի և բարձրաստիճան զինվորականների ուղեկցությամբ, եղել է արցախա-ադրբեջանական սահմանագծի հյուսիսարևելյան հատվածում տեղակայված մարտական հենակետերում, ծանոթացել սահմանային իրավիճակին, մարտական հերթապահություն իրականացնող զինծառայողների սոցիալ-կենցաղային պայմաններին և զրուցել դիրքապահների հետ:
Զորամասի մշտական տեղակայման վայրում անցկացվել է խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել են մարտական ծառայության իրականացման ու զորքերի փոխգործակցությանն առնչվող աշխատանքային խնդիրներ:
Նույն օրը Վիգեն Սարգսյանը եղել է նաև Ստեփանակերտի հոսպիտալում: Շրջելով հոսպիտալի բաժանմունքներով՝ պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը հետաքրքրվել է բուժվող զինծառայողների առողջական վիճակով, զրուցել նրանց հետ և շուտափույթ ապաքինում մաղթել:

Глава Минобороны Армении посетил боевые позиции в Арцахе 07/18/2017   11:46  |  Лента новостей
Министр обороны РА Виген Саркисян в рамках программы взаимодействия между Вооруженными силами Республики Армения и Республики Арцах (Нагорно-Карабахской республики) 15 июля с рабочим визитом отправился в Арцах. Об этом сообщает пресс-служба армянского оборонного ведомства.
В рамках визита глава Минобороны Армении в сопровождении министра обороны Арцаха и высокопоставленных военных побывал на боевых опорных пунктах, дислоцированных на северо-восточном участке арцахско-азербайджанской линии соприкосновения, ознакомился с ситуацией на передовой, с жилищно-бытовыми условиями военнослужащих, несущих боевое дежурство.  Виген Саркисян также пообщался с военнослужащими.
На месте постоянной дислокации воинской части  состоялось совещание, в ходе которого обсуждались рабочие вопросы, касающиеся несения боевой службы и взаимодействия войск.
В тот же день Виген Саркисян побывал также в Степанакертском госпитале. Глава Минобороны Армении обошел все отделения госпиталя, поинтересовался состоянием здоровья проходящих лечение военнослужащих, пообщался с ними и пожелал им скорейшего выздоровления.