Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը առաջիկայում օրական մի քանի ժամով փակ կլինի 07/17/2017 14:27 | ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Վրաստանի ավտոճանապարհների դեպարտամենտից ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությանը հայտնում են, որ Մցխեթա-Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը հուլիսի 17-20-ը ներառյալ օրական մի քանի ժամով փակ է լինելու։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարության լրատվական ծառայությունը:
Կատարվում են ճանապարհին հարող ժայռոտ լանջերի մաքրման աշխատանքներ, ինչի պատճառով անհրաժեշտ է պարբերաբար ժամանակավորապես դադարեցնել ավտոմեքենաների երթևեկությունը:
Մասնավորապես, նախատեսվում է հուլիսի 17-ից մինչև հուլիսի 20-ը ներառյալ՝ առավոտյան ժամը 07:00-ից - երեկոյան ժամը 18:00-ը ընկած ժամանակահատվածում, ճանապարհը օրական մի քանի անգամ փակել 2 ժամով:
Նշված ռեժիմով երթևեկությունն իրականացվելու է պարեկային ոստիկանության անմիջական վերահսկողության և համակարգման ներքո:

Минтранс Армении сообщил о временном ограничении движения транспорта по Военно-грузинской дороге 07/17/2017   15:18  |  Информационная платформа
Проезд по автомагистрали Мцхета-Степанцминда-Ларс будут перекрывать на несколько часов в день, сообщает в понедельник Министерство транспорта, связи и информационных технологий Армении со ссылкой на Дорожный департамент Министерства инфраструктур и территориального развития Грузии.
Как отмечается в сообщении Минтранса, в частности, планируется, что в период с 07:00 по 18:00 дорога ежедневно будет перекрываться несколько раз по два часа.
Ограничения будут введены из-за того, что на данном участке трассы проводятся работы по расчистке каменистых склонов вдоль дороги, в связи с чем периодически возникает необходимость во временном приостановлении дорожного движения.