Նորածնի մահվան հանգամանքներ պարզելու համար նշանակվել է դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն 07/15/2017 15:49 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ քննչական կոմիտեի Տավուշի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ Իջևանի բժշկական կենտրոնում նորածնի մահվան դեպքի առթիվ։ Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
2017թ.-ի հուլիսի 14-ին Իջևան քաղաքի բնակչից հաղորդում է ստացվել առ այն, որ դուստրը 2017թ.-ի հուլիսի 14-ին ծննդաբերել է «Իջևան ԲԿ» ՓԲԸ-ի ծննդատանը, որից ժամեր անց բժիշկները հայտնել են, որ նորածինը մահացել է:
Դեպքի առթիվ 2017թ. հուլիսի 15-ին ՀՀ քննչական կոմիտեի Տավուշի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 130-րդ հոդվածի 2-րդ մասով։ Բժշկական կենտրոնից առգրավվել են անհրաժեշտ բժշկական փաստաթղթերը և նորածնի մահվան ու քրեական գործի համար էական նշանակություն ունեցող մի շարք այլ հանգամանքներ պարզելու համար նշանակվել է դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն:

Судмедэкспертиза назначена для установления причины смерти новорожденного младенца в роддоме Иджевана – СК Армении 07/15/2017   16:42  |  Чрезвычайное просшествие
Следственным управлением Следственного комитета РА по Тавушской области возбуждено уголовное дело по факту смерти новорожденного ребенка в медцентре Иджевана.
Как сообщает пресс-служба СК Армении, 14-го июля 2017 года от жителя города Иджевана поступило сообщение о том, что его дочь в то же день родила в роддоме ЗАО “МЦ Иджеван”, после чего спустя несколько часов врачи сообщили о смерти новорожденного младенца.
По данному факту 15-го июля с.г. следственным управлением Следственного комитета РА по Тавушской области возбуждено уголовное дело по части 2 статьи 130 Уголовного кодекса РА.
"Из медцентра была изъята необходимая медицинская документация. Для установления ряда  других имеющих существенное значение для уголовного дела обстоятельств смерти ребенка назначена судебно-медицинская экспертиза тела младенца. В рамках уголовного дела предприняты неотложные следственные и иные процессуальные действия. Предварительное следствие продолжается", - отмечается в сообщении.