Փաստաբան Լուսինե Սահակյանի լիազորությունները խոչընդոտելու փաստով հարուցվել է քրեական գործ (տեսանյութ) 07/14/2017   16:27  |  Քրեական խրոնիկոն
Հունիսի 28-ին Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի շենքի դիմաց ոստիկանության աշխատակիցների կողմից փաստաբան Լուսինե Սահակյանի լիազորությունները խոչընդոտելու փաստով հարուցվել է քրեական գործ:
Ինչպես «Փաստինֆո»-ն Քննչական կոմիտեից տեղեկացավ՝ քրեական գործ է հարուցվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 332.3-րդ հոդվածի 1-ին մասով, և գործն ուղարկվել է ըստ ենթակայության:
Փաստաբանների նկատմամբ ոստիկանների կողմից բռնի գործողություններ կատարելու միջադեպի կապակցությամբ ՓՊ նախագահ Արա Զոհրաբյանը գրությամբ դիմել է Ոստիկանապետին՝ խնդրելով հանձնարարականը համապատասխան ստորաբաժանմանը՝ նշված միջադեպն ուսումնասիրելու և մեղավոր ոստիկաններին պատասխանատվության ենթարկելու հարցը քննարկել:
Ըստ լրատվամիջոցներում առկա տեսանյութերի՝ դատարանի բակում տեղի ունեցած միջադեպի ժամանակ ոստիկանների կողմից խոչընդոտվել էր նաև փաստաբան Արա Զաքարյանի լիազորությունները:
Ըստ փաստաբանների՝ պատճառն էլ այն է եղել, որ նրանք ցանկացել են իրենց պաշտպանյալներին իրավական օգնություն ցուցաբերել, սակայն ոստիկանության աշխատակիցները նրանց թույլ չեն տալիս բռնություն են գործադրել և հրելով հեռացնում են:
Տեսանյութը՝ Armtimes.com-ի
15:38 13/07/2017  |  Դատական ռեպորտաժներ«Սասնա Ծռեր»-ի գործով փաստաբանների նկատմամբ սանկցիաները շարունակվում են
13:06 13/07/2017  |  Դատական ռեպորտաժներՓաստաբան Լուսինե Սահակյանի վարքագծի վերաբերյալ որոշում կկայացվի
17:23 12/07/2017  |  Դատական ռեպորտաժներԴատարանի դահլիճում իշխում է ոչ թե օրենքը, այլ՝ ոստիկանները. «Սասնա Ծռեր»-ի գործով պաշտպան
15:53 12/07/2017  |  Դատական ռեպորտաժներ«Սասնա ծռերի» գործով ամբաստանյալ Խաչատուր Գիշչյանին շտապ տեղափոխել են հիվանդանոց
15:09 12/07/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՊՊԾ գնդի գրավման գործով դատական նիստի ժամանակ երկու կին բերման է ենթարկվել
12:48 12/07/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԱրեգ Կյուրեղյանի մոտ հայտնաբերվել է արգելված իր՝ ածելու սայր (Լուսանկար)
12:39 12/07/2017  |  Դատական ռեպորտաժներԻնչպե՞ս եք թույլ տալիս, որ խոշտանգումների գործով վկան և տուժողը գտնվեն նույն տեղում. Լուսինե Սահակյանը՝ «Սասնա ծռեր»-ի գործով դատավորին
09:00 11/07/2017  |  ՄամուլՊՊԾ-ն գրաված զինված խմբի  դատերի հետ կապված լուրջ դժգոհություն կա. «Հրապարակ»
09:22 08/07/2017  |  ՄամուլԶինյալ խմբի դատավարության ամենազավեշտական ծեսը դատավորին ինքնաբացարկ հայտնելն է. «Առավոտ»
15:40 06/07/2017  |  Դատական ռեպորտաժներԴատարանը մերժեց ինքնաբացարկի միջնորդությունը և հեռացավ քննարկելու փաստաբանների հարցը

Уголовное дело возбуждено по факту воспрепятствования деятельности адвоката Лусине Саакян(Видео) 07/14/2017   17:20  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту воспрепятствования сотрудниками Полиции деятельности адвоката Лусине Саакян в ходе имевшего места 28-го июня инцидента напротив здания суда общей юрисдикции первой инстанции административных районов Аван и Нор Норк.
Как сообщили “ФактИнфо” в Следственном комитете Армении, уголовное дело заведено по части 1 статьи 332.3. дело направлено по подследственности.
В связи с данным инцидентом председатель Палаты адвокатов Армении Ара Зограбян обратился к начальнику Полиции с просьбой поручить соответствующему подразделению разобраться в произошедшем и обсудить вопрос о привлечении виновных полицейских к ответственности.
Согласно появившемуся в ряде СМИ видеоматериалу, в ходе произошедшего во дворе суда инцидента полицейские препятствовали также адвокату Аре Закаряну в осуществлении им своих полномочий.
По утверждению адвокатов, инцидент возник из-за того, что они хотели оказать реальную помощь своим подзащитным, однако сотрудники Полиции не позволили им сделать это, применили к ним насилие, выталкивая их со двора.