Ոստիկանություն է ներկայացել Բերդ քաղաքում սպանություն կատարելու կասկածանքով հետախուզվողը (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ) 07/13/2017   11:24  |  Քրեական խրոնիկոն
Հուլիսի 5-ին՝ ժամը 22.35-ին, հիվանդանոցից ոստիկանության Տավուշի բաժնում հաղորդում էր ստացվել, որ շտապօգնության խումբը կանչով մեկնել է Բերդ քաղաքի ավտոկայանի տարածք, որտեղ տեսել են գետնին ընկած 1987 թ. ծնված Դավիթ Բադալյանին, ախտորոշումը՝ «աորտալ արյունահոսություն՝ հարցականով, մահ տեղում»:
Մեկնած օպերատիվ խումբը պարզել էր, որ Դ.Բադալյանը մահացել է ավտոկայանի տարածքում, սուր ծակող-կտրող գործիքից որովայնի շրջանում ստացած վնասվածքից:
Ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչության, Տավուշի մարզային վարչության, Տավուշի բաժնի, Տավուշի մարզային դատախազության և Բերդի քննչական բաժնի ծառայողների համատեղ օպերատիվ-հետախուզական և քննչական գործողությունների շնորհիվ պարզվել էր, որ նշված հանցագործությունը կատարել է 1988 թ. ծնված, նախկինում դատված Հրանտ Անանյանը: Նրա նկատմամբ հայտարարվել էր հետախուզում (ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104 հոդվածի 1-ին մասի մեղադրանքով):
Հուլիսի 12-ին՝ ժամը 16.15-ին, Հրանտ Անանյանը կամավոր ներկայացել է ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչություն:
Ավելի վաղ Քննչական կոմիտեն տեղեկացրել էր, որ ՀՀ քննչական կոմիտեի Տավուշի մարզային քննչական վարչությունում շարունակվում են ձեռնարկվել քննչական և դատավարական այլ գործողություններ՝ Բերդ քաղաքի բնակչի սպանության հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ: Ձեռք բերված ապացույցների հիման վրա` որպես մեղադրյալ է ներգրավվել Տավուշի մարզի 29-ամյա բնակիչը:

Разыскиваемый по подозрению в убийстве жителя Берда сдался Полиции 07/13/2017   11:34  |  Криминальная хроника
29-летний Грант Ананян, разыскиваемый по подозрению в совершении убийства жителя города Берда Тавушской области Армении,  добровольно сдался Полиции. Об этом сообщает пресс-служба ведомства.
12-го июля, в 16:15 Грант Ананян добровольно явился в Главное управление уголовного розыска Полиции”, - отмечается в сообщении.
Ранее пресс-служба Следственного комитета Армении сообщила, что 29-летний житель Тавушской области привлечен в качестве обвиняемого по делу об убийстве 30-летнего жителя города Берда.
По данным следствия, 5 июля 2017 года, в районе 22:30 напротив сквера под названием “Миджиахбюр” в городе Берде предполагаемый преступник ударил 30-летнего жителя Берда колюще-режущим предметом в область живота, вследствие чего последний от полученных ранений скончался.
В результате следственных и оперативных действий, предпринятых в ходе предварительного следствия по уголовному делу, возбужденному следственным управлением Следственного комитета по Тавушской области, было установлено, что потерпевший получил не совместимые с жизнью ранения в автомобиле, припаркованном возле сквера под названием “Миджиахбюр”. Добыто достаточно данных о личности предполагаемого преступника, который является жителем той же области(1988 года рождения).
Следователь 11-го июля принял решение о привлечении 29-летнего мужчины в качестве обвиняемого по части 1 статьи 104(Убийство) Уголовного кодекса РА. В отношении него избрана мера пресечения в виде заключения под стражу. Он был объявлен в розыск.