Տավուշի մարզի 30-ամյա բնակչին սպանելու համար հայտարարվել է հետախուզում 07/12/2017   16:44  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Տավուշի մարզային քննչական վարչությունում շարունակվում են ձեռնարկվել քննչական և դատավարական այլ գործողություններ՝ Բերդ քաղաքի բնակչի սպանության հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ: Ձեռք բերված ապացույցների հիման վրա` որպես մեղադրյալ է ներգրավվել Տավուշի մարզի 29-ամյա բնակիչը: Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ 2017թ. հուլիսի 5-ին Տավուշի մարզի Բերդ քաղաքի «Միջիաղբյուր» կոչվող պուրակի դիմաց ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձը կտրող-ծակող գործիքով հարվածել է Բերդ քաղաքի 30-ամյա բնակչի որովայնի շրջանին, որի հետևանքով ստացած վնասվածքներից վերջինս մահացել է:
ՀՀ ՔԿ Տավուշի մարզային քննչական վարչությունում հարուցված քրեական գործի նախաքննությամբ ձեռնարկված քննչական և օպերատիվ գործողությունների արդյունքում պարզվել է, որ տուժողը կյանքի հետ անհամատեղելի մարմնական վնասվածքն ստացել է «Միջիաղբյուր» կոչվող պուրակի մոտ կայանված ավտոմեքենայի մեջ, բավարար ապացույցներ են ձեռք բերվել` ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի ինքնության վերաբերյալ, ով նույն մարզի բնակիչ է՝ ծնված 1988 թվականին:
Քննիչը հուլիսի 11-ին որոշում է կայացրել` 29-ամյա տղամարդուն ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով որպես մեղադրյալ ներգրավելու մասին, նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը, հայտարարվել հետախուզում։
Հանձնարարություն է տրվել ոստիկանության համապատասխան ստորաբաժանումներին ձեռնարկել անհրաժեշտ օպերատիվ-որոնողական միջոցառումներ՝ հետախուզվողին հայտնաբերելու և վարույթն իրականացնող մարմնին ներկայացնելու ուղղությամբ։

Обвиняемый в убийстве 30-летнего жителя Берда объявлен в розыск – СК Армении 07/12/2017   17:22  |  Криминальная хроника
29-летний житель Тавушской области привлечен в качестве обвиняемого по делу об убийстве 30-летнего жителя города Берда. Как сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении, такое решение принято на основе добытых доказательств.
Ранее СК сообщил, что 5 июля 2017 года, в районе 22:30 напротив сквера под названием “Миджиахбюр” в городе Берде предполагаемый преступник ударил 30-летнего жителя Берда колюще-режущим предметом в область живота, вследствие чего последний от полученных ранений скончался.
В результате следственных и оперативных действий, предпринятых в ходе предварительного следствия по возбужденному следственным управлением Следственного комитета по Тавушской области уголовному делу было установлено, что потерпевший получил не совместимые с жизнью ранения в автомобиле, припаркованном возле сквера под названием “Миджиахбюр”. Добыто достаточно данных о личности предполагаемого преступника, который является жителем той же области(1988 года рождения).
"Следователь 11-го июля принял решение о привлечении 29-летнего мужчины в качестве обвиняемого по части 1 статьи 104(Убийство) Уголовного кодекса РА. В отношении него избрана мера пресечения в виде заключения под стражу. Он объявлен в розыск.Соответствующим подразделениям Полиции дано поручение предпринять необходимые оперативно-розыскные мероприятия, направленные на обнаружение разыскиваемого и передачу его органу, осуществляющему производство", - отмечается в сообщении.