Հարուցվել է քրեական գործ՝ հակառակորդի կողմից պարտադիր ժամկետային զինծառայողի սպանության դեպքի առթիվ 07/11/2017   11:19  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Առաջին կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ հակառակորդի կողմից պարտադիր ժամկետային զինծառայող Վազգեն Ժիրայրի Պողոսյանի սպանության դեպքի առթիվ։ Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
2017 թվականի հուլիսի 10-ին՝ ժամը 17:40-ի սահմաններում, N զորամասի պահպանության շրջանի մարտական դիրքի ուղղությամբ հակառակորդի կողմից արձակած կրակոցի հետևանքով գլխի շրջանում հրազենային վիրավորում է ստացել պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Վազգեն Ժիրայրի Պողոսյանը, ով զինհոսպիտալ տեղափոխվելու ճանապարհին մահացել է:
Առաջին կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ազգային, ռասայական կամ կրոնական ատելության կամ կրոնական մոլեռանդության շարժառիթով սպանություն կատարելու դեպքի առթիվ։

Уголовное дело возбуждено по факту убийства азербайджанскими ВС армянского военнослужащего 07/11/2017   11:25  |  Карабахский конфликт
Первым гарнизонным следственным отделом возбуждено уголовное дело по факту убийства противником армянского солдата срочной службы Вазгена Жирайровича Погосяна. Об этом сообщает пресс-служба Следственного комитета.
"10 июля 2017 года около 17:40 в результате произведенного противником выстрела в направлении боевого поста оборонительного участка N-ской воинской части смертельное огнестрельное ранение в голову получил солдат срочной службы, рядовой Вазген Жирайрович Погосян, который по дороге в военный госпиталь скончался", - отмечается в сообщении.