Նախագահ Բակո Սահակյանը ծանոթացել է Սոթք-Մարտակերտ մայրուղու շինարարության ընթացքին 07/10/2017   09:36  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 9- ին այցելել է Մարտակերտի ու Շահումյանի շրջաններ եւ ծանոթացել Սոթք-Մարտակերտ մայրուղու շինարարության ընթացքին: Այս մասին տեղեկանում ենք Արցախի Նախագահի պաշտոնական կայքից:
Չափար գյուղում երկրի ղեկավարը հրավիրել է խորհրդակցություն մայրուղու շինարարության ավարտական փուլի աշխատանքների շուրջ:
Նախագահը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին քննարկված հարցերի պատշաճ լուծման ուղղությամբ՝ ընդգծելով այս շնչերակի կարեւոր ռազմավարական նշանակությունը մեր երկրի համար:

Президент Арцаха ознакомился с ходом строительства автомагистрали Сотк – Мартакерт 07/10/2017   09:40  |  Лента новостей
Президент Республики Арцах(Нагорно-Карабахской Республики) Бако Саакян 9 июля посетил Мартакертский и Шаумянский районы и ознакомился с ходом строительства автомагистрали Сотк - Мартакерт.
Как сообщает пресс-служба президента Арцаха, в селе Чапар глава государства созвал совещание, посвященное завершающему этапу строительства автомагистрали.
Президент дал конкретные поручения руководителям компетентных органов по надлежащему решению обсужденных вопросов, подчеркнув стратегическую значимость данной артерии для страны.