ԱԺ-ում պատգամավորները շարունակում են քննարկել գլխավոր դատախազության 2016թ. գործունեության հաղորդումը. ՈւՂԻՂ 07/10/2017   10:29  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ազգային ժողովում շարունակվում է պատգամավորների նախաձեռնությամբ հրավիրված արտահերթ նիստը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, հուլիսի 10–ի նիստում պատգամավորները
կշարունակեն քննարկել Հայաստանի Հանրապետության դատախազության 2016 թվականի գործունեության մասին հաղորդումը, որի քննարկումն ընդհատվել էր հուլիսի 7-ի նիստում:
Այնուհետև խորհրդարանը կքննարկի «Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի գործունեության մասին» հաղորդումը, որը կներկայացնի ՀՀ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Մուկուչյանը:
Օրակարգի վերջին հարցով պատգամավորները կքննարկեն «2016 թվականի ընթացքում ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի գործունեության, մարդու իրավունքների և ազատությունների պաշտպանության վիճակի մասին» տարեկան հաղորդումը, որը կներկայացնի ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը:

Парламент Армении продолжает обсуждение доклада о деятельности Генпрокуратуры Армении за 2016 год 07/10/2017 10:38 | Лента новостей
Национальное собрание Армении на внеочередном заседании в понедельник продолжает обсуждение доклада о деятельности генеральной прокуратуры Армении за 2016 год.
Как передает "Арменпресс", после этого будет заслушан доклад о деятельности Центральной избирательной комиссии Армении, который представит председатель ЦИК РА Тигран Мукучян.
Депутаты также обсудят ежегодный доклад Защитника прав человека Армении Армана Татояна о деятельности Омбудсмена РА за 2016 год и состоянии прав и свобод человека.