Տավուշի մարզի սահմանամերձ գյուղերում կատարված փաստահավաք աշխատանքների արդյունքները Google Earth ծրագրով տեղայնացվել են քարտեզի վրա 07/06/2017 16:22 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանի և Պաշտպանի աշխատակազմի կողմից Տավուշի մարզի Բաղանիս, Ոսկևան, Ոսկեպար, Կոթի սահմանամերձ գյուղերում կատարված փաստահավաք աշխատանքների արդյունքները տեղայնացվել են ընդհանուր հասանելիություն ունեցող քարտեզի վրա: Այս մասին հայտնում է ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմը:
Google Earth ծրագրի միջոցով իրականացվել են համապատասխան նշագրումներ, որոնք ցույց են տալիս Ադրբեջանի զինուժի թիրախում հայտնված քաղաքացիական բնակավայրերը, ապրիլ-հունիս ամիսներին գնդակոծված տները, շենք-շինությունները:

Результаты работы по сбору фактов в обстрелянных Азербайджаном приграничных армянских селах размещены на карте посредством программы Google Earth 07/06/2017   17:04  |  Лента новостей
Результаты проведенной омбудсменом Армении Арманом Татояном и аппаратом Защитника прав человека  работы по сбору фактов в приграничных селах Баганис, Воскеван, Воскепар, Коти Тавушской области РА размещены на карте, находящейся в общем доступе. Об этом сообщает аппарат Омбудсмена Армении.В приграничных селах Тавушской области Армении, подвергшихся обстрелу с азербайджанской стороны,ведется работа по сбору фактовПосредством программы Google Earth сделаны соответствующие обозначения, которые указывают на населенные пункты с гражданским населением, оказавшиеся мишенью для азербайджанских ВС, дома и строения, обстрелянные противником в апреле и июне. Результаты работы по сбору фактов представлены на армянском и английском языках.