ԶԼՄ. Ռուսաստանցիների երկու երրորդը 2018թ. հետո որպես նախագահ ցանկանում են տեսնել Պուտինին 07/05/2017   13:35  |  Միջազգային լրահոս
Ռուսաստանցիների երկու երրորդը 2018թ. ընտրություններից հետո կցանկանային որպես նախագահ տեսնել Վլադիմիր Պուտինին: Այս մասին, ըստ ՌԻԱ Նովոստիի, վկայում են «Լեվադա-ցենտր»-ի հետազոտության տվյալները, որոնց հղում է «Վեդոմոստի» թերթը:
Հետազոտության համաձայն, ռուսաստանցիների 66%-ը առաջիկա ընտրություններից հետո որպես պետության ղեկավար կցանկանար տեսնել Պուտինին, հարցվածների 18%-ը այդ պաշտոնում այլ մարդ է տեսնում, հարցման մասնակիցների ևս 16%-ը չի կարողացել պատասխանել:
«Ապագա նախագահը, ով էլ որ լինի, ներքին քաղաքականության մեջ պետք է անցկացնի ավելի կարծր գիծ, գտնում է ռուսաստանցիների մեկ երրորդը, 40%-ից ավելիին ձեռք է տալիս ներկայիս կուրսը և միայն 12%-ն է խոսում լիբերալիզացիայի անհրաժեշտության մասին», ասվում է ԶԼՄ նյութում:
Արտաքին քաղաքականության վերաբերյալ ռուսաստանցիների կեսից ավելին (56%) համարում է, որ ապագա նախագահը պետք է պահպանի այժմյան գիծը, հարցվածների 19%-ը հանդես են գալիս Արևմուտքի հետ քաղաքականության կարծրացման, իսկ 13%-ը՝ կոնֆրոնտացիայի նվազեցման օգտին:
Ավելի վաղ Վլադիմիր Պուտինը նշել էր, որ դեռևս վաղ է խոսել պետության ղեկավարի ընտրություններին իր մասնակցության մասին:
Ընտրություններին իր թեկնածությունն առաջադրելու ծրագրերի մասին արդեն հայտարարել է Ռուսաստանի լիբերալ-դեմոկրատական կուսակցության առաջնորդ Վլադիմիր Ժիրնովսկին, «Յաբլոկո» կուսակցությունը կառաջադրի իր թեկնածու Գրիգորի Յավլինսկուն: Արշավին մտադիր է մասնակցել նաև Ալեքսեյ Նավալնին, ով պայմանական դատապարտվել է «Կիրովլեսից» հափշտակության գործով, սակայն շատ իրավաբան փորձագետների կարծիքով, դատավճիռն, ըստ ամենայնի, թույլ չի տա նրան իր թեկնածությունն առաջադրել: «Սպրավեդլիվայա Ռոսիա»-ում խոստացել են թեկնածուին առաջադրել աշնանը, կուսակցության համագումարում:
20:00 28/06/2017  |  Միջազգային լրահոսՊուտինը Դումայի վավերացմանն է ներկայացրել ՀՀ և ՌԴ միացյալ զորախմբի մասին համաձայնագիրը
14:12 12/04/2017  |  Միջազգային լրահոսՊուտինը խոստացել է «գունավոր հեղափոխություններ» թույլ չտալ Ռուսաստանում և ՀԱՊԿ-­ի երկրներում
12:59 28/11/2016  |  Միջազգային լրահոսՌԴ նախագահն աշխատանքից ազատում է գիտությամբ զբաղվող չինովնիկներին
22:44 24/11/2016  |  Միջազգային լրահոսԲարձրաստիճան չինովնիկը կարո՞ղ է միաժամանակ լինել գիտնական
17:24 08/05/2016  |  Միջազգային լրահոսՌԴ Նախագահն ընդգրկվել է մոլորակի ամենահարգված տղամարդկանց տասնյակում
21:10 14/04/2016  |  Միջազգային լրահոսՌուսաստանը շահագրգռված է ղարաբաղյան հարցի լուծմամբ. Վլադիմիր Պուտին
18:44 14/04/2016  |  Միջազգային լրահոսՊուտինը հանգիստը Թուրքիայում և Եգիպտոսում վտանգավոր է անվանել
18:27 31/03/2016  |  Միջազգային լրահոսՊուտինը կոչ է արել փակել ոչ լեգալ միգրանտների համար բոլոր սողանցքերը
16:48 20/12/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԵվրոպան իր սուվերենության մի մասը փոխանցել է ոչ թե ՆԱՏՕ-ին, այլ ԱՄՆ-ին. Պուտին

Две трети россиян хотят видеть Путина президентом после 2018 года - СМИ 07/05/2017   15:28  |  Международные новости
Две трети россиян хотели бы видеть Владимира Путина президентом после выборов 2018 года. Об этом, как передает РИА Новости, свидетельствуют данные исследования "Левада-центра", на которые ссылается газета "Ведомости".
Согласно исследованию, 66% россиян хотели бы видеть Путина главой государства после грядущих выборов, 18% респондентов видят на этом посту другого человека, еще 16% участников опроса не смогли ответить.
"Будущий президент, кто бы им ни стал, должен проводить более жесткую линию во внутренней политике, считает треть россиян, более 40% устраивает нынешний курс и только 12% говорят о необходимости либерализации", говорится в материале.
Что касается внешней политики, то более половины россиян (56%) считают, что будущий президент должен придерживаться такой же линии, как сейчас, 19% респондентов выступают за ужесточение политики с Западом, а 13% — за снижение конфронтации.
Ранее Владимир Путин отмечал, что о его участии в выборах главы государства говорить пока рано.
О планах баллотироваться уже заявил лидер ЛДПР Владимир Жириновский, а партия "Яблоко" выдвинет своим кандидатом Григория Явлинского. Также в гонке намерен участвовать Алексей Навальный, осужденный условно по делу о хищении у "Кировлеса". Однако глава ЦИК Элла Памфилова подчеркнула, что у него практически нет шансов принять участие в выборах из-за приговора.
В "Справедливой России" пообещали выдвинуть кандидата на партийном съезде осенью.
17:34 24/06/2017  |  Международные новостиВладимир Путин рассказал о связи своей работы в КГБ с нелегальной разведкой
13:38 16/06/2017  |  Международные новости«В гробу карманов нет, деньги с собой не унесешь». Путин опроверг существование приписываемых ему богатств
18:05 15/06/2017Владимир Путин заявил, что обмана не забывает
11:41 05/06/2017  |  Международные новостиТелеведущая NBC: президент России не такой, каким его изображают западные СМИ
16:47 05/04/2017  |  Международные новостиВ Кремле назвали похабщиной отфотошопленный снимок Путина с макияжем
15:05 13/12/2016  |  Международные новостиПутин пришел на интервью к японским журналистам со “строгой” собакой Юмэ
12:45 17/10/2014  |  Международные новостиПутин и Порошенко сделали “важный шаг” в дискуссии по Украине - премьер Италии
12:44 17/10/2014  |  Международные новостиПутин и Порошенко сделали “важный шаг” в дискуссии по Украине - премьер Италии
12:43 17/10/2014  |  Международные новостиПутин и Порошенко сделали “важный шаг” в дискуссии по Украине - премьер Италии
16:05 04/03/2013  |  Международные новостиПутин внес в Госдуму законопроект об ужесточении добычи и оборота ”краснокнижных” животных