Ադրբեջանը հերթական ապատեղեկատվությունն է տարածել՝ իբր վիրավորվել են ՊԲ 3 զինծառայողներ 07/05/2017   13:06  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Ադրբեջանական լրատվամիջոցների կողմից այսօր հրապարակված տեղեկատվությունն առ այն, թե, իբր, զորամասում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով վիրավորվել են ՊԲ 3 զինծառայողներ, իրականությանը չի համապատասխանում: Այս մասին հայտնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Ի տարբերություն ադրբեջանական կողմի՝ Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հավատարիմ է իր թափանցիկ գործելաոճին և տեղ գտնող միջադեպերի վերաբերյալ պարբերաբար հանդես է գալիս տեղեկատվությամբ, իսկ հակառակորդ երկրի նմանաբովանդակ ապատեղեկատվություններն ուղղված են բացառապես ներքին լսարանին:

Минобороны Арцаха опровергло дезинформацию Азербайджана о якобы ранении троих армянских военнослужащих 07/05/2017   13:18  |  Карабахский конфликт
Опубликованная сегодня азербайджанскими СМИ информация о якобы ранении троих военнослужащих Армии обороны Арцаха (НКР) в результате взрыва в воинской части не соответствует действительности. Об этом говорится в заявлении Минобороны Арцаха.
“В отличие от азербайджанской стороны, Минобороны Республики Арцах привержено прозрачной работе и периодически предоставляет информацию об инцидентах.  А распространяемая Азербайджаном дезинформация подобного содержания нацелена исключительно на внутреннюю аудиторию”, – отмечается в заявлении.