Բոյֆրենդը պլանշետով ծեծել է աղջկան, իսկ հետո հազար անգամ զանգահարել է նրան բանտից 07/05/2017   12:35  |  Միջազգային լրահոս
Իր ընկերուհուն պլանշետով ծեծելու համար բանտարկված հանցագործին 15 ամսով ավելացրել են բանտարկության ժամկետը: Ըստ life.ru-ի, խնդիրն այն է, որ իր բանտարկության ընթացքում նա հազարից ավելի հեռախոսազանգ է արել իր զոհին:
Ֆիլիպ Սմիթը՝ անգլիական առափնյա Նյուքվեյ քաղաքի 34-ամյա բնակիչը, դաժանորեն ծեծել էր իր ընկերուհի Սեդի Վորվիկին այփադով և ստացել դրա համար 11 ամսվա բանտարկության ժամկետ:
Կալանքի տակ գտնվելով՝ նա չի դադարեցրել իր շփումները Վորվիկի հետ և մշտապես զանգահարում էր նրան բանտային հեռախոսից կամ իր բջջայինից, որը նա իր խցում անօրինական էր պահում:
Բջջային հեռախոսի առգրավումից խուսափելու համար նա հայտնել էր, որ իր սեփական համարն իր քրոջ կոնտակտն է: Դատախազը հայտարարել է, որ մեկ ամսվա ընթացքում Սմիթը զանգահարել է իր աղջկան 910 անգամ, այսինքն՝ միջինը օրական 30 անգամ, սակայն մեկ անգամ օրվա ընթացքում նա զանգահարել է 137 անգամ: Բացի այդ նա հավաքագրել է ազատության մեջ գտնվող ընկերներին, որպեսզի նրանք հետևեն դժբախտ Վորվիկին: Նա ինքը հեռախոսով հրամայում էր աղջկան չխմել, դուրս չգալ զբոսնելու, մշտապես հարցնում էր, թե նա որտեղ է և ում հետ:
Նման վերաբերմունքի պատճառով աղջկա մոտ քնի ու ախորժակի հետ կապված խնդիրներ են առաջացել, նա սկսել է հատուկ հաբեր ընդունել՝ նորմալ վիճակում իրեն պահելու համար: Միաժամանակ բանտային բժիշկները հաստատում են, որ բանտարկության ընթացքում Սմիթն ավելի զուսպ ու հանգիստ է դարձել:

Бойфренд избил девушку айпадом, а затем тысячу раз позвонил ей из тюрьмы 07/05/2017 12:39 | Международные новости
Преступнику, которого посадили в тюрьму за избиение своей девушки планшетом, увеличили срок на 15 месяцев. Как передает Life.ru, дело в том, что за время своего заключения он сделал более тысячи телефонных звонков своей жертве.
Филип Смит, 34-летний житель прибрежного английского города Ньюквей, жестоко избил свою девушку Сэди Ворвик айпадом и получил за это 11 месяцев тюрьмы. Находясь под стражей, он не прервал своих контактов с мисс Ворвик и постоянно звонил ей либо с тюремного телефона, либо со своего мобильного, который он незаконно хранил у себя в камере.
Чтобы избежать изъятия мобильного, он указал, что его собственный номер — это контакт его сестры. Прокурор заявил, что за один месяц Смит позвонил своей девушке 910 раз, то есть в среднем звонил 30 раз в день, но однажды за день он сделал 137 звонков. Кроме того, он завербовал друзей на воле, чтобы они следили за несчастной мисс Ворвик. Сам он по телефону приказывал ей не пить, не выходить гулять, постоянно спрашивал, где она и с кем.
Из-за такого обращения у девушки начались проблемы со сном и аппетитом, она стала пить специальные таблетки, чтобы поддерживать себя в нормальном состоянии. Тем временем тюремные медики подтверждают, что за время заключения Смит стал более сдержанным и спокойным.