Արցախի պաշտպանության բանակը պատժել է հակառակորդին. հրապարակվել են տեսանյութեր եւ ձայնագրություններ 07/05/2017   02:06  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Արցախի հանրապետության պաշտպանության բանակը հրապարակել է հակառակորդի կողմից TR-107 համազարկային հրթիռային կայանքից իրականացվող կրակային խոցման տեսագրությունից հատվածներ:
Ուշադրություն դարձրեք էկրանին ֆիքսված ժամանակացույցին: Հայկական կողմը պատասխան կրակ է բացել ժամը 20:31-ին, այսինքն՝ հակառակորդի կողմից մինչ այդ մի քանի անգամ ձեռնարկված կրակային հարձակումից հետո միայն:
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ հուլիսի 4-ին`արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը շարունակել է խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը տարբեր տրամաչափի ականանետերից, իսկ ժամը 20:20-ի սահմաններում հարավային ուղղությամբ կիրառել է նաև ՏՌ-107 տիպի համազարկային հրթիռային կայանքներ:
Վերջում հավելենք, որ կատարվածի հետևանքների ողջ պատասխանատվությունը կրում է Բաքվի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը:
Ներկայացվող ձայնագրությունում առկա հակառակորդի խոսակցությունները վկայում են, որ ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումների պատասխան գործողություններն իրականացվել են ադրբեջանական կրակակետի ուղղությամբ: Վերջինս, սովորության համաձայն, այն տեղակայում է բնակելի վայրերում՝ կենդանի վահան դարձնելով խաղաղ բնակչությանը:
21:45 04/07/2017  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԱրցախի սահմանների հարավային ուղղությամբ հակառակորդը կիրառել է ՏՌ-107 տիպի համազարկային հրթիռային կայանքներ
19:29 01/07/2017  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՀակառակորդը շարունակում է խախտել հրադադարը
13:14 24/06/2017  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՀայ դիրքապահները ժամանակին հավաստանշել են դիվերսիոն խմբի առաջխաղացումը. հակառակորդը կրել է առնվազն 4 զոհ
15:45 22/06/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախում վիրավորված զինծառայողներից մեկի վիճակը շարունակում է մնալ ծայրահեղ ծանր
10:30 22/06/2017  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԱրցախում վիրավորված զինծառայողի տեսողությունն ամենայն հավանականությամբ կվերականգնվի, բայց ոչ ամբողջությամբ. NEWS.am
15:45 20/06/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԱրա Բաբլոյանն այցելել է Մալայանի անվան ակնաբուժական կենտրոն
15:39 20/06/2017Հարավային Կովկասի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Հերբերտ Սալբերը հուլիսի սկզբին կայցելի Հայաստան
18:00 19/06/2017  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԵթե բարդություններ չլինեն, զինվորի տեսողությունը կվերականգնվի
16:49 19/06/2017  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն«Մուրացանի» հոսպիտալ Ստեփանակերտից եւս մեկ զինծառայող է տեղափոխվել

Армия обороны Арцаха опубликовала видео применения азербайджанскими ВС реактивных систем залпового огня 07/05/2017   08:01  |  Карабахский конфликт
Армия обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахская Республика) опубликовала видеокадры предпринятого азербайджанскими ВС обстрела из реактивных систем залпового огня TR-107.
"Обратите внимание на время, зафиксированное на экране. Армянская сторона открыла ответный огонь в 20:31, то есть, после предпринятых противником несколько раз обстрелов из РСЗО TR-107", - говорится в сообщении.
Как сообщила ранее Минобороны Арцаха, ВС Азербайджана 4 июля на различных участках  линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск продолжили нарушать режим прекращения огня.
Для подавления наступательной активности азербайджанских ВС передовые подразделения Армии обороны НКР около 20:31-20:40 были вынуждены прибегнуть к ответным действиям, в результате чего огневой точке в селе Алханлу был причинен ущерб. Согласно достоверным данным, предоставленным соответствующими службами АО НКР, противник понес потери.
В результате провокационных действий Азербайджана Армия обороны НКР потерь не понесла.
"В представленной аудиозаписи разговоры противника свидетельствуют о том, что передовые подразделения Армии обороны Арцаха предприняли ответные действия в направлении огневой точки. Азербайджанская сторона по обыкновению устанавливает огневые точки в населенных пунктах, превращая мирных жителей в живой щит”,- отмечается в сообщении Армии обороны Арцаха.