Գեւորգ Կոստանյանը Ստրասբուրգում կքննարկվի խնդրահարույց վճիռների կատարման ընթացքը 07/04/2017   13:22  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանում Հայաստանի Հանրապետության ներկայացուցիչ, ԱԺ պատգամավոր Գևորգ Կոստանյանը գործուղվել է Ստրասբուրգ` Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարան Հայաստանի Հանրապետության դեմ ներկայացված և քննության փուլում գտնվող գործերի, ինչպես նաև մի շարք խնդրահարույց վճիռների կատարման վերաբերյալ երկկողմ խորհրդակցություններին մասնակցելու համար:
«Փաստինֆո»-ն այս մասին տեղեկացավ ՀՀ կառավարությունից։
Գ.Կոստանյանն Ստրասբուրգում կանցկացնի 4 օր։ Գործուղման ծախսերը կկատարվեն ՀՀ 2017 թվականի պետական բյուջեով արտասահմանյան պաշտոնական գործուղումների համար նախատեսված միջոցների հաշվին՝ Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարարության միջոցով:
Վարչապետը միաժամանակ հանձնարարել է արդարադատության նախարարին՝ ապահովել գործուղումից վերադառնալուց հետո եռօրյա ժամկետում Գևորգ Կոստանյանի՝ Ֆրանսիայի Հանրապետություն գործուղման արդյունքների մասին հաշվետվությունը Հայաստանի Հանրապետության կառավարության աշխատակազմին ներկայացնելը:

Представитель Армении в ЕСПЧ Геворк Костанян обсудит в Страсбурге ход исполнения спорных решений 07/04/2017 13:45 | Лента новостей
Представитель Армении в Европейском суде по правам человека, депутат Национального собрания РА Геворк Костанян командирован в Страсбург для участия в двусторонних совещаниях относительно жалоб, поданных в ЕСПЧ против Республики Армения и дел, находящихся на стадии рассмотрения, а также исполнения ряда спорных решений.
Об этом "ФактИнфо" сообщили в Правительстве Армении. Геворк Костанян проведет в Страсбурге 4 дня. Расходы на командировку будут покрыты за счет средств, предусмотренных в госбюджете для официальных зарубежных поездок.
Премьер-министр Армении поручил министру юстиции в трехдневный срок после возвращения Геворка Костаняна из командировки представить аппарату Правительства РА отчет об итогах его поездки во Францию.