Ավազակության հերթական դեպքը և դարձյալ՝ սուպերմարկետում 06/30/2017   14:43  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ Երևանի սուպերմարկետներից մեկի աշխատակցուհու նկատմամբ կատարված ավազակային հարձակման դեպքի առթիվ: Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
Նախնական տվյալներով՝ 2017թ.  հունիսի 30-ին՝ ժամը 04:15-ի սահմաններում, ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձը, Երևան քաղաքում գործող սուպերմարկետներից մեկում, դանակով գանձապահի կյանքի և առողջության համար վտանգավոր բռնություն գործադրելու սպառնալիքով, դրամարկղից  հափշտակել է խոշոր չափի կանխիկ գումար՝ 600 հազար դրամ, ապա՝ դիմել փախուստի:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 175-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ և 4-րդ կետերի հատկանիշներով:
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ ավազակային հարձակման հանգամանքները, ինչպես նաև՝ ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը պարզելու ուղղությամբ:

В Ереване совершено очередное разбойное нападение на супермаркет 06/30/2017   15:21  |  Криминальная хроника
Следственным отделом по административным районам Кентрон и Норк-Мараш следственного управления Следственного комитета РА по Еревану возбуждено уголовное дело по факту разбойного нападения на сотрудницу одного из  супермаркетов в Ереване. Об этом сообщает пресс-служба СК Армении.
По предварительным данным, 30 июня 2017 года, в районе 04:15 в одном из действующих в Ереване супермаркетов предполагаемый преступник, угрожая кассиру ножом, украл из кассы крупную сумму - 600 тыс. драмов наличными, а затем обратился в бегство.
"По данному факту следственным отделом по административным районам Кентрон и Норк-Мараш следственного управления Следственного комитета РА по Еревану возбуждено уголовное дело по признакам пунктам 2 и 4 части 2 статьи 175(Разбой, совершенный в крупных размерах с применением оружия или иных предметов, используемых в качестве оружия) Уголовного кодекса РА. Предпринимаются необходимые следственные действия, направленные на  установление обстоятельства разбойного нападения, а также личности предполагаемого преступника", - отмечается в сообщении.