Բացահայտվել է «Ծիրան» սուպերմարկետի աշխատակցուհու նկատմամբ կատարված ավազակային հարձակումը. Հայտարարվել է հետախուզում  06/28/2017   15:54  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով ձեռնարկված մեծածավալ քննչական և օպերատիվ-որոնողական գործողությունների արդյունքում բացահայտվել է Նոր Նորքի «Ծիրան» սուպերմարկետի աշխատակցուհու նկատմամբ կատարված ավազակային հարձակումը։ Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
Ավելի վաղ ՔԿ-ն տեղեկացրել էր, որ  2017թ. հունիսի 26-ին՝ ժամը 02:00-ի սահմաններում, Նոր Նորք վարչական շրջանում տեղի էր ունեցել ավազակային հարձակում: Ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձը՝ դիմակավորված, օդամղիչ գազային ատրճանակը ձեռքին, մուտք էր գործել Նոր Նորքում գործող «Ծիրան» սուպերմարկետ և զենքի սպառնալիքով աշխատակցուհուց պահանջել դրամարկղում առկա գումարը, սակայն անվտանգության աշխատակիցներին հաջողվել էր վնասազերծել նրան, հանել դիմակը, ինչից հետո նա դիմել էր փախուստի:
ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 175-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 4-րդ կետի հատկանիշներով հարուցված քրեական գործով ձեռնարկված անհրաժեշտ քննչական և օպերատիվ-որոնողական գործողությունների արդյունքում պարզվել է ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը, ով հանդիսանում է Երևան քաղաքի բնակիչ՝ ծնված 1996թ.։
ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքի 221-րդ հոդվածի 7-րդ կետով սահմանված կարգով՝ երիտասարդի լուսանկարը ներկայացվել է ճանաչման վկաներին:
Ձեռք բերված բավարար ապացույցների համակցությամբ որոշում է կայացվել՝ 1996թ. ծնված տղային ՀՀ քրեական օրենսգրքի 175-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 4-րդ կետով որպես մեղադրյալ ներգրավելու մասին: Վերջինիս նկատմամբ որպես խափանման միջոց է կիրառվել կալանավորումը և հայտարարվել հետախուզում։

СК Армении сообщил о раскрытии дела о разбойном нападении на супермаркет “Циран” в Ереване 06/28/2017 16:47 | Криминальная хроника
Уголовное дело о разбойном нападении на сотрудницу супермаркета “Циран”, располжоенного в ереванском районе Нор Норк раскрыто, сообщает пресс-служба Следствненого комитета Армении.
Ранее СК сообщил, что 26-го июня 2017 года, в районе двух ночи в административном районе Нор Норк было совершено разбойное нападение. Предполагаемый преступник в маске и с газовым пневматическим пистолетом в руке проник в супермаркет “Циран”, действующий в административном районе Нор Норк, и, угрожая оружием, потребовал от сотрудницы имеющуюся в кассе наличность. Однако сотрудникам безопасности удалось обезвредить его: они отобрали у него пистолет, перчатки, сорвали с него маску, после чего он обратился в бегство.
Следственным отделом по административным районам Аван и Нор Норк следственного управления СК РА по Еревану возбуждено уголовное дело по признакам пункта 4 части 2 статьи 175( Разбой, совершенный с применением оружия или иных предметов, используемых в качестве оружия) УК РА. В результате предпринятых по уголовному делу необходимых следственных и оперативно-розыскных мероприятий установлена личность предполагаемого преступника, который является жителем Еревана(1996 года рождения).
"В установленном пунктом 7 статьи 221 Уголовно-процессуального кодекса РА порядке фотография юноши была представлена свидетелям на опознание. По достаточной совокупности добытых доказательств принято решение о привлечении 21-летнего юноши в качестве обвиняемого по пункту 4 части 2 статьи 175 Уголовного кодекса РА. В отношении него применена мера пресечения в виде заключения под стражу и объявлен розыск", - отмечается в сообщении.