Կրթության ոլորտում ևս Արցախը զգում է Մայր Հայաստանի և Սփյուռքի աջակցության անհրաժեշտությունը 06/28/2017 11:27 | ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 28-ին ներկա է գտնվել Ստեփանակերտում մեկնարկած «Բարձրագույն կրթության հիմնախնդիրներ եւ հեռանկարներ» աշխատաժողովի բացմանը: Այս մասին տեղեկանում ենք Արցախի Նախագահի պաշտոնական կայքից:
Երկրի ղեկավարը կարեւոր ու պահանջված է համարել կրթության հիմնախնդիրների շուրջ նման ներկայացուցչական միջոցառման կազմակերպումն Արցախում՝ նշելով, որ մեր երկրի ամենամեծ հարստությունը մեր ժողովուրդն է, նրա անսպառ մտավոր ներուժը:
Նախագահ Սահակյանն ընդգծել է, որ գիտության եւ կրթության ոլորտը հանդիսանում է Հայաստան-Արցախ-Սփյուռք եռամիասնության ամրապնդման գործուն ուղիներից, հատկապես՝ գլոբալիզացիայի ներկա ժամանակահատվածում՝ հավելելով, որ ինչպես ռազմավարական կարեւորագույն այլ ծրագրերի իրականացման գործում, կրթության ոլորտում եւս Արցախը զգում է Մայր Հայաստանի եւ Սփյուռքի աջակցության անհրաժեշտությունը:

Президент Арцаха: самым большим богатством страны является народ, его неиссякаемый интеллектуальный потенциал 06/28/2017   11:31  |  Лента новостей
Президент Республики Арцах(Нагорно-Карабахской Республики) Бако Саакян 28 июня присутствовал на открытии стартовавшего в Степанакерте семинара "Проблемы и перспективы высшего образования".
Как сообщает пресс-служба президента НКР, глава государства подчеркнул важность и востребованность организации столь представительного мероприятия по проблемам в сфере образования, отметив, что самым большим богатством страны является народ, его неиссякаемый интеллектуальный потенциал.
Президент Саакян также подчеркнул, что сфера науки и образования является одной из действенных направлений укрепления триединства Армения-Арцах-Диаспора, в особенности на современном этапе глобализации, добавив, что как в деле осуществления других важнейших стратегических программ, так и в сфере образования Арцаху необходимо содействие Матери-Армении и Диаспоры.