Գյումրիում կրակոցներ են հնչել 06/26/2017   13:43  |  Քրեական խրոնիկոն
Գյումրիում հունիսի 25-ին կրակոցներ են հնչել: Քաղաքի բժշկական կենտրոն հունիսի 25-ի երեկոյան` ժամը 23:15-ի սահմաններում, տեղափոխվել է 1987 թվականի ծնված Գեորգի Հակոբյանը:
Վերջինիս մոտ հայտնաբերվել է հրազենային վնասվածք որովայնի շրջանում: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց Գյումրու բժշկական կենտրոնի փոխտնօրեն Արմեն Խաչատրյանը, տուժածը վիրահատվել է և նրա վիճակն այս պահին գնահատվում է կայուն ծանր: Հիվանդի վիճակը համապատասխանում է կատարված վիրահատությանը: Ինչպես տեղեկացրել են բժշկական կենտրոնից, տուժածը կենտրոն է տեղափոխվել ինքնուրույն:
Ըստ որոշ տեղեկությունների` դեպքը տեղի է ունեցել Ռիժկովի ճեմափողոցում: Հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ ՔՐ օրենսգրքի՝34, 104 հոդվածի 1-ին մասի և 235 հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով, կատարվում է նախաքննություն, ձեռնարկվում են անհրաժեշտ օպերատիվ հետախուզական միջոցառումներ դեպքի բոլոր հանգամանքները, մանրամասները, մասնակիցների, ականատես-վկաների շրջանակը պարզելու ուղղությամբ։

Стрельба произошла в Гюмри, есть раненый 06/26/2017   14:10  |  Криминальная хроника
Инцидент со стрельбой произошел накануне в городе Гюмри на севере Армении. Вечером 25 июня, около 23:15, в больницу был госпитализирован Георгий Акопян, 1987 года рождения.
У него было диагностировано огнестрельное ранение в области живота. Как сообщил “Арменпресс” заместитель директора медцентра Гюмри Армен Хачатрян, пострадавший был прооперирован. Его состояние оценивается как стабильно тяжелое.
По некоторым данным, инцидент произошел на бульваре Рыжкова в Гюмри. По данному факту возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 34-104(Покушение на убийство) и части 1 статьи 235( Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств ) УК Армении. Ведется предварительное следствие. Предпринимаются необходимые оперативно-розыскные мероприятия, направленные на установление обстоятельств и деталей инцидента, круга его участников и очевидцев произошедшего.
18:20 29/03/2016  |  Криминальная хроникаУголовное дело в части, касающейся убийства и покушения в ходе вооруженного инцидента в Гюмри, направлено в суд