Դիմակավորված, օդամղիչ գազային ատրճանակը ձեռքին` մուտք է գործել սուպերմարկետ և աշխատակցուհուց պահանջել դրամարկղում առկա գումարը 06/26/2017   13:33  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ Նոր Նորքում տեղի ունեցած ավազակային հարձակման դեպքի առթիվ: Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
Նախնական քննության տվյալներով՝ 2017թ. հունիսի 26-ին՝ ժամը 02:00-ի սահմաններում, ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձը՝ դիմակավորված, օդամղիչ գազային ատրճանակը ձեռքին, մուտք է գործել Նոր Նորք վարչական շրջանում գործող սուպերմարկետներից մեկը և զենքի սպառնալիքով աշխատակցուհուց պահանջել դրամարկղում առկա գումարը, սակայն անվտանգության աշխատակիցներին հաջողվել է վնասազերծել նրան. ձեռքից վերցրել են ատրճանակը, ձեռնոցը, հանել դիմակը, ինչից հետո նա դիմել է փախուստի:
ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 175-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 4-րդ կետի հատկանիշներով, և ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և օպերատիվ-որոնողական գործողություններ՝ դեպքի հանգամանքները, ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը պարզելու ուղղությամբ: Կատարվել է դեպքի վայրի զննություն:

Уголовное дело возбуждено по факту разбойного нападения на супермаркетов в Ереване 06/26/2017   13:50  |  Криминальная хроника
Следственный комитет Армении возбудил уголовное дело по факту разбойного нападения на один из супермаркетов в районе Нор Норк в Ереване. Об этом сообщает пресс-служба СК Армении.
По данным предварительного следствия, 26-го июня 2017 года, в районе двух ночи предполагаемый преступник в маске  и с газовым пневматическим пистолетом в руке проник в один из супермаркетов, действующих в административном районе Нор Норк, и, угрожая оружием, потребовал от сотрудницы имеющуюся в кассе наличность. Однако сотрудникам безопасности удалось обезвредить его: они отобрали у него пистолет, перчатки, сорвали с него маску, после чего он сбежал.
"Следственным отделом по административным районам Аван и Нор Норк следственного управления СК РА по Еревану возбуждено уголовное дело по признакам пункта 4 части 2 статьи 175( Разбой, совершенный  с применением оружия или иных предметов, используемых в качестве оружия) УК РА. Предпринимаются необходимые следственные и оперативно-розыскные действия, направленные на установление личности предполагаемого преступника. Произведен осмотр места происшествия. Назначены судебно-медицинская, судебно-генетическая и судебно-криминалистическая экспертизы", - отмечается в сообщении.