Տեսախցիկները ֆիքսել են դեղատան վրա կատարված ավազակային հարձակումը (Տեսանյութ) 06/26/2017   16:37  |  Քրեական խրոնիկոն
Էջմիածնի 23-ամյա բնակչին մեղադրանք է առաջադրվել Երեւանում դեղատան աշխատակցի վրա զինված ավազակային հարձակում կատարելու համար։ Այս մասին «Փաստինֆո »-ի հարցմանն ի պատասխան հայտնեցին ՀՀ քննչական կոմիտեից։ Մեղադրյալն ընդունել է առաջադրված մեղադրանքը եւ ցուցմունք տվել դեպքի շուրջ։ Նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը։
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ 2017թ. հունիսի 18-ին՝ ժամը 20:00-20:30-ի սահմաններում, Երևանում գործող դեղատներից մեկում տեղի էր ունեցել ավազակային հարձակում: Ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձն ատրճանակի գործադրման սպառնալիքով դեղատնից հափշտակել է կանխիկ գումար, ապա՝ դիմել փախուստի:
Դեպքի առթիվ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 175-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 4-րդ կետի հատկանիշներով հարուցված քրեական գործով ձեռնարկված քննչական գործողությունների արդյունքում պարզվել է ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը, ով հանդիսանում է Վաղարշապատ քաղաքի 23-ամյա բնակիչ: Դեղատան տեսախցիկներն արձանագրել էին, թե ինչպես է ատրճանակով զինված երիտասարդը դրամարկղից հափշտակում գումարը ու հեռանում։

Видеокамера зафиксировала разбойное нападение на аптеку в Ереване 06/26/2017   17:06  |  Криминальная хроника
23-летнему жителю Эчмиадзина предъявлено обвинение в вооруженном нападении на сотрудницу аптеки в Ереване. Об этом в ответ на запрос "ФактИнфо" сообщили в Следственном комитете Армении.
Обвиняемый признал свою вину в инкриминируемом ему деянии и дал показания относительно случившегося. В отношении него избрана мера пресаечения в виде заключения под стражу.
Ранее сообщалось, что 18 июня с.г. предполагаемый преступник проник в одну из действующих в Ереване аптек и, угрожая пистолетом, похитил наличность, а затем обратился в бегство.
По данному факту возбуждено уголовное дело по признакам пункта 4 части 2 статьи 175(Разбой, совершенный с применением оружия или иных предметов, используемых в качестве оружия) УК РА.В результате предпринятых следственных действий была установлена личность предполагаемого преступника. Им оказался 23-летний житель Эчмиадзина. Установленные в аптеке Видеокамеры зафиксировали, как вооруженный молодой мужчина похищает сумму из кассы и обращается в бегство.