Ադրբեջանը փորձում է փրկել իր ոտնահարված ինքնասիրությունը. Դավիթ Բաբայան. Panorama.am 06/21/2017   16:12  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
«Ադրբեջանը, հայերի կողմից դիվերսիայի մասին կեղծ լուրեր տարածելով, նպատակ ունի փրկել իր ոտնահարված ինքնասիրությունը։ Նման ստահոդ լուրեր տարածելով՝ ադրբեջանական կլանը փորձում է սեփական ժողովրդին ցույց տալ, որ իր բանակն ուժեղ է և իբրև թե կարողանում ձախողել հայկական կողմի՝ մինչև ատամները զինված դիվերսիոն փորձերը»,- Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում այս մասին ասաց Արցախի նախագահի մամուլի խոսնակ Դավիթ Բաբայանը։
«Չի բացառվում, որ վաղն էլ իրենց տաղավարներում նկարահանեն հայկական զինվորական համազգեստով մի քանի մարդկանց, որպեսզի ցույց տան, որ իբրև ինչ-որ մարդիկ են եկել։ Չի բացառվում նաև, որ հայկական կողմի դիվերսիոն գործողությունների մասին կեղծ լուրեր տարածելով՝ ադրբեջանցիները նպատակ ունեն միջազգային հանրությանը հասկացնելու՝ հայերը դիվերսիա են կատարում, մենք էլ ինչ-որ ձևով պատասխանում ենք նրանց՝ հայ զինծառայողների ոչնչացնելով»,- նկատեց մեր զրուցակիցը։
Դավիթ Բաբայանի խոսքով, սակայն, բոլորին է հայտնի՝ ով է սահմանային միջադեպերի իրական նախաձեռնողը։
Հիշեցնենք, որ ադրբեջանական լրատվամիջոցներն այսօր առավոտյան լուրեր էին տարածել, իբր հայկական կողմը դիվերսիոն ներթափանցման փորձ է կատարել և զոհեր ունի։ ՊՆ մամլո խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանն ավելի ուշ հերքել էր ստահոդ լուրերը՝ նշելով, որ հայկական զինված ուժերը որևէ դիվերսիա չեն իրականացրել և առավել ևս ոչ մի կորուստ չունեն:

Давид Бабаян: Не исключено, что в Азербайджане снимут одетых в армянскую военную форму лиц с целью продолжить дезинформацию 06/21/2017   16:26  |  Карабахский конфликт
Азербайджан посредством распространения лживых сообщений о «диверсии армян» ставит целью спасение своей чести. Об этом, как передает Panorama.am, заявил пресс-секретарь президента Арцаха (НКР) Давид Бабаян, обратившись к распространенному Минобороны Азербайджана сообщению о том, будто армянская сторона предприняла попытку диверсии.
«Распространением таких фальшивых сведений азербайджанский клан пытается убедить собственный народ в мощи своей армии, в ее способности “проваливать диверсионные попытки вооруженных до зубов армян”.
Не исключено, что завтра они снимут в своих павильонах нескольких одетых в армянскую военную форму лиц с целью показать, будто имело место проникновение.
Не исключается и то, что посредством распространения дезинформации азербайджанская сторона пытается убедить международное сообщество в том, что армяне якобы совершают диверсии, а мы, мол, как-то пытаемся ответить им, уничтожая армянских военнослужащих», – отметил Д. Бабаян.
Однако, по его словам, всем известен истинный инициатор приграничных инцидентов.
Министерство обороны Армении ранее опровергло распространенную оборонным ведомством Азербайджана информацию о якобы предпринятой армянской стороной диверсии.
“Министерство обороны Азербайджана распространила дезинформацию. Армянские ВС не предпринимали какой-либо диверсии, тем более, не понесли потерь среди военнослужащих”, - написал пресс-секретарь Минобороны Армении Арцрун Ованнисян на своей странице в соцсети Facebook.