Կարեն Կարապետյանը հավակնում է մնալ վարչապետի պաշտոնին նաև 2018 թվականից հետո 06/21/2017 12:13 | ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ԱԺ-ում ակնարկել է, որ ծրագրում է պաշտոնավարել մինչեւ 2022 թվականը։ Պատասխանելով «Ելք» խմբակցության պատգամավոր Էդմոն Մարուքյանի հացին՝ 2018թ. շարունակելո՞ւ է զբաղեցնել վարչապետի պաշտոնը, թե՞ ոչ՝ նա ասաց, որ այդ հարցին բազմաթիվ անգամ պատասխանել է և պատասխանը չի փոխվել:
«Այն հանգամանքը, որ մենք կառավարության ծրագիրը ֆիքսել ենք 2017-2022 թվականների համար, ինչ-որ առումով պատասխանում է ձեր հարցին»,- նշել է Կարեն Կարապետյանը:
Վարչապետն անդրադարձել է նաեւ Էդմոն Մարուքյանի դիտարկմանը, թե կառավարության ծրագիրը քննարկելու համար Կարեն Կարապետյանը հրաժարվել է հանդիպել «Ելք» խմբակցության հետ՝ պատճառաբանելով, որ ժամանակ չունի։
«Ես երեկ ժամը 18:00-ին եկել էի ձեզ հետ հանդիպման և զարմացա, որ «Ելք» խմբակցությունը ներկա չէր: Ես կառավարության ծրագիրը ներկայացնելու համար խորհրդարանական բոլոր խմբակցությունների հետ հանդիպելու պատրաստակամություն հայտնել եմ և երեկ էլ եկել էի ձեզ հետ հանդիպման: Ես չեմ ասել՝ հանդիպելու ժամանակ կամ ցանկություն չունեմ: Նման ձևակերպում չի եղել»:

Карена Карапетяна снова спросили о том, останется ли он на посту премьера Армении после 2018 года 06/21/2017   13:00  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Карен Карапетян на очередном заседании парламента намекнул о планах продолжить работу на посту премьер-министра до 2022 года.
Отвечая на вопрос депутат фракции блока “Елк” Эдмона Марукяна  о том, останется ли он на посту премьер-министра Армении в 2018 году, Карен Карапетян отметил, что неоднократно отвечал уже на этот вопрос и что ответ не изменился.
“Тот факт, что программа деятельности правительства рассчитана на 2017-2022гг., в каком-то смысле отвечает на Ваш вопрос”, - отметил Карен Карапетян.
Национальное собрание Армении шестого созыва сегодня приступило к рассмотрению программы деятельности правительства на на 2017-2022 гг..
По словам премьер-министра Армении, правительство Армении предлагает программу, меняющую качество жизни.