«Մուրացանի» հոսպիտալ Ստեփանակերտից եւս մեկ զինծառայող է տեղափոխվել 06/19/2017   16:49  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
ՀՀ ՊՆ կենտրոնական կլինիկական «Մուրացան»-ի հոսպիտալ հունիսի 19-ին Ստեփանակերտից ուղղաթիռով եւս մեկ զինծառայող է տեղափոխվել, ով ադրբեջանական կողմի սադրանքների հետևանքով վիրավորում է ստացել հունիսի 17-ին: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` լրագրողների հետ զրույցում ՀՀ ՊՆ կենտրոնական կլինիկական հոսպիտալի վերակենդանացման բաժանմունքի պետ Գայանե Հովհաննիսյանն ասաց, որ նա ծայրահեղ ծանր վիճակում է:
«1997 թվականին ծնված Յուրի Արմենի Զաքարյանը ստացել էր գլխի հրազենային թափանցող վիրավորում:
Ստեփանակերտում նրան վիրահատել են, հիմա վիրահատության կարիք չկա: Նրա մոտ գիտակցությունը բացակայում է, գտնվում է արհեստական շնչառության տակ»,- ասել է Հովհաննիսյանը:
«Մուրացան» կենտրոնական կլինիկական հոսպիտալում գտնվող 1997 թվականին ծնված Ժամկետային զինծառայող գլխի ականապայթյունային վիրավորում ստացած Արմեն Հարությունի Վարդանյանի առողջական վիճակը բժիշկները գնահատում են կայուն ծանր: «Ներկայում հիվանդն ինքնուրույն շնչում է, կոնտակտի մեջ մտնում է: Վիրահատության կարիք չկա, գտնվում է հսկողության տակ»,-ասաց Գայանե Հովհաննիսյանը:
16:04 19/06/2017  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԱրցախում վիրավորված զինվորներից մեկի աչքը վիրահատել են. մյուս զինվորը կայուն ծանր վիճակում է
11:56 19/06/2017  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԱրցախի սահմանին հարաբերական անդորր է. Սենոր Հասրաթյան. Tert.am

Еще один раненный 17 июня армянский военнослужащий доставлен из Арцаха в Ереван: он находится в крайне тяжелом состоянии 06/19/2017 17:36 | Карабахский конфликт
Еще один военнослужащий, раненный 17 июня в результате азербайджанской провокации, доставлен сегодня на вертолете из Арцаха в Центральный клинический военный госпиталь Минобороны Армении в Ереване. Об этом, как передает “Арменпресс”, сообщила журналистам заведующая отделением реанимации Центрального клинического военного госпиталя Гаяне Ованнисян.
По ее словам, военнослужащий находится в крайне тяжелом состоянии.
“20-летний Юрий Арменович Закарян получил сквозное огнестрельное ранение в голову. Его прооперировали в Степанакерте, на данный момент необходимости в хирургическом вмешательстве нет. Он находится без сознания и подключен к аппарату искусственного дыхания”, - сообщила Ованнисян.
Состояние здоровья другого военнослужащего – 20-летнего солдата-срочника Армена Варданяна, получившего повреждение головы при минно-взрывной травме, оценивается как стабильно тяжелое.
“В настоящее время он самостоятельно дышит, вступает в контакт. Необходимость в операции нет, он находится под присмотром врачей”, -заявила Гаяне Ованнисян.