Ատրճանակի գործադրման սպառնալիքով հափշտակել է կանխիկ գումար 06/19/2017   16:25  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ դեղատան աշխատակցի նկատմամբ ավազակային հարձակում կատարելու դեպքի առթիվ։
Ինչպես հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, 2017թ. հունիսի 18-ին հաղորդում է ստացվել առ այն, որ նույն օրը՝ ժամը 20:00-20:30-ի սահմաններում, առերևույթ հանցագործություն կատարած անձը մուտք է գործել Երևանում գործող դեղատներից մեկը և ատրճանակի գործադրման սպառնալիքով հափշտակել կանխիկ գումար, ապա՝ դիմել փախուստի:
ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քարեական օրենսգրքի 175-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 4-րդ կետի հատկանիշներով:
Նախաքննության ընթացքում ստացվել են դեղատան տեսանկարահանող սարքերի՝ տվյալ օրվա  տեսագրությունները,ենթարկվել զննության:
Ձեռնարկված անհետաձգելի քննչական և օպերատիվ-որոնողական գործողությունների արդյունքում բացահայտվել է առերևույթ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը: Հանձնարարություն է տրվել ոստիկանությանը՝ ձեռնարկել անհրաժեշտ միջոցառումներ՝ նրան հայտնաբերելու և վարույթն իրականացնող մարմնին ներկայացնելու ուղղությամբ:

СК Армении сообщил подробности разбойного нападения на аптеку в Ереване 06/19/2017   16:57  |  Криминальная хроника
Следственным отделом по административным районам Кентрон и Норк-Мараш следственного управления Следственного комитета РА по Еревану возбуждено уголовное дело по факту разбойного нападения на работника аптеки.
Как сообщает пресс-служба СК Армении, 18 июня 2017 года поступило сообщение о том, что в тот же день в районе 20:00-20:30 предполагаемый преступник проник в одну из действующих в Ереване аптек и, угрожая пистолетом, похитил наличность, а затем обратился в бегство.
Следственным отделом по административным районам Кентрон и Норк-Мараш следственного управления Следственного комитета РА по Еревану возбуждено уголовное дело по признакам пункта 4 части 2 статьи 175(Разбой, совершенный с применением оружия или иных предметов, используемых в качестве оружия) УК РА.
"В ходе предварительного следствия были получены записи с установленных в аптеке камер видеонаблюдения, которые были просмотрены. В результате предпринятых неотложных следственных и оперативно-розыскных действий установлена личность предполагаемого преступника. Полиции дано поручение предпринять необходимые меры, направленные на его розыск и передачу органу, осуществляющему производство", - отмечается в сообщении.