Շենգավիթում 24-ամյա աղջկա մահվան դեպքով հարուցվել է քրեական գործ՝ ինքնասպանության հասցնելու հատկանիշներով 06/15/2017 12:55 | Արտակարգ պատահարներ
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Շենգավիթ վարչական շրջանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ 24-ամյա աղջկա մահվան դեպքի առթիվ:
Ինչպես հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, 2017թ. հունիսի 14-ին՝ ժամը 22:00-ին, հաղորդում է ստացվել առ այն, որ Երևան քաղաքի բնակելի շենքերից մեկից մարդ է ընկել:
Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը և տեղում պարզել, որ ժամը 22:00-ի սահմաններում բնակելի շենքի 8-րդ հարկի բնակարանի պատուհանից 24-ամյա բնակչուհին ընկել է և մահացել:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի՝ 110-րդ հոդվածի 1-ի մասի հատկանիշներով:
Կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, նշանակվել դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն:
24-ամյա աղջկա մահվան հանգամանքները, ինքնասպանության պատճառները պարզելու համար իրականացվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ, հանձնարարություն տրվել ոստիկանության համապատասխան բաժնին:

По факту гибели молодой девушки в Ереване возбуждено уголовное дело по статье “Доведение до самоубийства” 06/15/2017   13:57  |  Чрезвычайное просшествие
Следственным отделом по административному району Шенгавит следственного управления СК Армении по Еревану возбуждено уголовное дело по факту гибели 24-летней девушки. Об этом сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Накануне, 14-го июня, в 22:00 поступило сообщение о том, что с одного из жилых зданий в Ереване упал человек.
На место немедленно выехала оперативно-следственная группа, которая выяснила, что около 22:00 из окна квартиры на 8-м этаже жилого здания выпала и скончалась 24-летняя девушка.
По данному факту возбуждено уголовное дело по признакам части 1 статьи 110 (Доведение до самоубийства) Уголовного кодекса РА.
"Произведен осмотр места происшествия, назначена судебно-медицинская экспертиза тела.Для установления обстоятельств смерти девушки и причин самоубийства проводятся необходимые следственные действия, соответствующему отделу Полиции дано поручение", -отмечается в сообщении.